Papież jedzie do Iraku. Wojsko już na niego czeka!

2021-03-07 8:08 maal PAP
Papież Franciszek pozwala kobietom czytać
Autor: Vincenzo Pinto/AP

Iracka armia i policja na północy Iraku zostały postawione w stan najwyższej gotowości w związku z niedzielną wizytą papieża Franciszka. Odwiedzi on Irbil, Mosul i Karakosz.

Poważny niepokój wzbudził niedawno zbrojny incydent w Irbilu, gdzie rakiety spadły na międzynarodową bazę sił wojskowych międzynarodowej koalicji.

Niestabilna sytuacja w całym Iraku i stałe zagrożenie terroryzmem są powodem zastosowania przez władze tego kraju nadzwyczaj surowych środków bezpieczeństwa zarówno w Bagdadzie, jak i w niedzielę w Irbilu.

Tajemnica willi Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS zaniża jej wartość? 

Wszystkie miejsca odwiedzanie przez papieża są pilnowane przez wojsko z ciężkim sprzętem. Teren patrolują samoloty wojskowe. Siły zbrojne pilnują kolumny samochodów z papieżem oraz autokarów, którymi podróżują towarzyszący mu wysłannicy mediów z całego świata.

Specjalne środki ochrony zastosowano w związku z wizytą papieża w miastach Mosul i Karakosz, zniszczonych przez Państwo Islamskie. Kordonem bezpieczeństwa otoczone zostało też lotnisko w Bagdadzie, skąd startują samoloty z papieżem oraz dziennikarzami i lądują po kolejnych wizytach.

100. rocznica urodzin Papieża
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze