Tennessee: Strzelanina w szkole! Jedna osoba zastrzelona. Wstrząsające wiadomości z USA

2021-04-13 0:18
Pistolet
Autor: Alexas_Fotos / CC0 / pixabay.com

Wstrząsające wiadomości z Tennessee. W Stanach Zjednoczonych doszło do strzelaniny w szkole średniej. Kto i dlaczego otworzył ogień? Czy to był zamach terrorystyczny? Publikujemy aktualne wiadomości na temat strzelaniny w Stanach Zjednoczonych w Tennessee. Zza oceanu docierają do nas tragiczne wiadomości. Jedna osoba została zastrzelona. Do tragicznych zdarzeń doszło w Austin-East Magnet High School w Knoxville.

AKTUALIZACJA: Tennessee. Jedna osoba zastrzelona w szkole w Knoxville

Jedna osoba poniosła śmierć w strzelaninie w szkole średniej w Knoxville – poinformowała w poniedziałek policja w tym mieście w stanie Tennessee. Ranny jest jeden funkcjonariusz, ale jego życie nie jest zagrożone – podaje Polska Agencja Prasowa.

Zgodnie z oświadczeniem policji po godzinie 15.00 czasu lokalnego funkcjonariusze wkroczyli do szkoły, gdzie znajdował się uzbrojony mężczyzna. Na miejscu padłu strzały. W wymianie ognia zastrzelona została jedna osoba. Ranny został także policjant, którego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu zdarzenia aresztowano jedną osobę – informuje PAP.

Policja poinformowała, że nie ma więcej ofiar strzelaniny. Trwa śledztwo, do wiadomości publicznej nie podano do tej pory informacji na temat możliwych motywów napastnika w szkole. Biuro szeryfa w Knoxville przekazało, że sytuacja jest opanowana, a gmach szkoły bezpieczny.

Wcześniej informowaliśmy:

Strzelanina w szkole średniej w Tennessee. Wstrząsające wiadomości ze Stanów Zjednoczonych przekazuje Polska Agencja Prasowa. Co tam się stało? Wiemy, że do dramatu doszło w budynku szkoły średniej w Tennessee.

Strzelanina miała miejsce w Austin-East Magnet High School w Knoxville – podaje NBC News, powołując się na lokalne władze, informujące i przerażającym ataku.

Na miejscu są służby bezpieczeństwa – podaje Polska Agencja Prasowa. Budynek szkoły został według lokalnych mediów zabezpieczony, rodziców poproszono, by odebrali swoje dzieci.

Lokalne władze zapowiedziały, że wkrótce przekażą więcej informacji na temat całego incydentu, który już teraz określiły jako tragiczny. Służby otrzymały zgłoszenie o strzelaninie około godz. 16.00 lokalnego czasu.

Super Raport 12.04 (Goście: Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania, PO oraz dr Tomasz Karauda - lekarz) Sedno Sprawy: Michał Woś

W szkole średniej w Knoxville, gdzie wcześniej doszło do strzelaniny, nie ma już zagrożenia – poinformowało biuro szeryfa w tym mieście w amerykańskim stanie Tennessee. Policja informuje o postrzelonych osobach, ale nie podaje dokładnej liczby. Na razie nie wiadomo też, czy są ofiary śmiertelne – informuje PAP.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE