Polak potrafi. Niemiecką autostradą pod prąd, na liczniku 210 na godzinę. Ale wstyd!

i

Autor: Polizei Stralsund Polak potrafi. Niemiecką autostradą pod prąd, na liczniku 210 na godzinę. Ale wstyd!

Ludzie łapali się za głowy

Polka pędziła pod prąd po niemieckiej autostradzie. Na liczniku 210 na godzinę!

2023-01-11 15:52

37-latce z Polski strasznie się spieszyło. Niemiecka policja z regionu związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie, poinformowała o szaleńczym rajdzie naszej rodaczki, który udało się udaremnić dopiero dzięki kolczatce drogowej. Kobieta, która pędziła w kierunku Szczecina, miała na liczniku 210 km na godz.

Polka urządziła rajd na niemieckiej autostradzie

Nie takiej sławy na świecie z pewnością byśmy chcieli. Policja z niemieckiego Straslund zatrzymała piratkę drogową z Polski, która kilka dni temu o świcie pędziła pod prąd autostradą A20 w kierunku Szczecina. Jak wynika z komunikatu, służby zaalarmowało kilku innych kierowców jadących tą trasą. "Na miejscu natychmiast pojawiło się siedem radiowozów patrolowych. Radiowozy dawały kierującej sygnały dźwiękowe i świetlne. Kobieta wiedziała, że ma się zatrzymać, jednak zignorowała to".

Pędziła 210 km na godz. pod prąd. Zatrzymała ją kolczatka

Kierująca kią jechała z niesłabnącą prędkością, mimo że widziała, że jest ścigana. Po autostradzie poruszała się z prędkością około 210 km na godz. Udało się ją zatrzymać dopiero po około 100 kilometrach i dopiero po użyciu kolczatki drogowej. Kierującą okazała się 37-letnia kobieta z Polski. Została zatrzymana przez policję, a jej sprawą zajmie się sąd. Na razie nie wiadomo, dlaczego jechała pod prąd i dlaczego nie chciała się zatrzymać po interwencji policji. Na szczęście ani ona, ani nikt inny nie ucierpiał. "A stało się tak tylko ze względu na szybką reakcję innych kierowców" - przyznają policjanci.

Sonda
Czy dostałaś/eś kiedykolwiek mandat za przekroczenie prędkości?
O krok od tragedii na S3. Kierowca mazdy jechał drogą ekspresową pod prąd
Nasi Partnerzy polecają