Słynny aktor walczy o życie. Rozbił się na motocyklu. Za nim jechała córka!

i

Autor: Shutterstock

Obrażenia są poważne

Potworny wypadek słynnego aktora! Rozbił się na motocyklu, za nim jechała córka!

2023-09-04 11:43

Niepokojące doniesienia z Francji. W weekend na torze wyścigowym pod Paryżem doszło do strasznego wypadku, w którym ucierpiał słynny francuski aktor i reżyser Mathieu Kassovitz. Gwiazdor takich filmów, jak m.in. "Amelia" czy "Monachium" przygotowywał się właśnie do najnowszej roli. Niektóre media podają, że do wypadku doszło na oczach jednej z jego córek, która jechała za nim.

Do bardzo poważnego zdarzenia doszło w minioną niedzielę, 3 września, na torze wyścigowym Linas-Monthléry na przedmieściach Paryża. Francuska agencja informacyjna Agence France-Presse (AFP) przekazała, że poważnemu wypadkowi uległ tam słynny francuski aktor i ceniony reżyser Mathieu Kassovitz. 56-letni gwiazdor ćwiczył do roli w najnowszym swoim filmie, gdy nagle jego motocykl się przewrócił, a on doznał bardzo poważnych obrażeń - między innymi głowy, kostki i miednicy.

Wypadek Mathieu Kassovitza. "Bardzo poważne obrażenia"

Francuski kanał informacyjny BFMTV podaje, że aktor został zabrany do szpitala Kremlin-Bicêtre w Paryżu, gdzie poddawany jest leczeniu. Osoby z otoczenia rodziny aktora twierdzą, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. "Le Parisien" donosi natomiast, że wypadek wydarzył się na oczach jednej z córek artysty. Młoda kobieta miała podobno wraz z instruktorem jechać na innym motocyklu, tuż za swoim ojcem. Lokalne służby wszczęły dochodzenie w sprawie przyczyn wypadku. Wiadomo, że poszkodowanym w zdarzeniu jest tylko Kassovitz.

Mathieu Kassovitz - genialny reżyser i świetny aktor

Aktor jest znany między innymi z ról w takich kinowych przebojach, jak "Amelia", "Monachium", "Piąty element". Jako reżyserowi wielką sławę i szacunek w branży przyniosła mu "Nienawiść" z 1995 roku, która - jak podkreśla "Le Monde" - nadal jest uważana za jedno z przełomowych dzieł zajmujących się walką z rasizmem i przemocą policyjną we Francji. Kassovitz wyreżyserował także jeszcze między innymi "Gothikę" i "Purpurowe rzeki". 56-letni gwiazdor ma troje dzieci: Avę, Carmen i Maxa. 

Sonda
Umiesz jeździć motocyklem?
Motocyklista, który stracił nogę w wypadku odzyskał sprawność po tym jak trafił do Rzeszowskich Zakładów Ortopedycznych
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany