Propagandysta Putina wzywa do ataku na Polskę. Wymienił konkretny cel

i

Autor: Pavel Byrkin/AP; wikimedia.org/Creative Commons Attribution 3.0 license

Wojna na Ukrainie

Propagandysta Putina wzywa do ataku na Polskę. Wymienił konkretny cel

2023-09-18 9:00

"Usta Putina" znowu nawołują do rozpętania wojny światowej. Czołowy rosyjski propagandysta gorąco zachęca Kreml do zaatakowania Polski i paru innych krajów NATO. Władimir Sołowiow w reżimowej telewizji rosyjskiej po raz kolejny pozwolił sobie na bardzo agresywne wypowiedzi. Zasugerował, że jest w naszym kraju pewne miejsce, które Władimir Putin powinien wziąć na celownik. O co mu chodziło?

Rosyjski propagandysta wzywa do ataku na nasz kraj. "Musimy uderzyć w Polskę, bazę, do której dociera ten cały sprzęt"

Od początku wojny na Ukrainie rosyjska propaganda działa na pełnych obrotach. Poza internetowymi anonimowymi trollami, które sieją chaos i niechęć do Ukraińców, są też tacy, którzy z otwartą przyłbicą nawołują do rozpętania wojny światowej i ataku na kraje NATO. Na czele tych ludzi stoi Władimir Sołowiow, telewizyjny propagandysta zwany "ustami Putina". Ostatnio zachęcał Kreml do zaatakowania Polski. Nagranie z wypowiedzią Sołowiowa udostępnił w mediach społecznościowych Anton Heraszczenko, doradca szefa ukraińskiego MSW. Co powiedziały "usta Putina"? Jak stwierdził Sołowiow, cztery kraje "przekażą Kijowowi wszystko, co mogą”, w tym rakiety dalekiego zasięgu, takie jak ATACMS i Taurus. (...) Ich głównym zadaniem jest wyrządzenie maksymalnych szkód Federacji Rosyjskiej". Jak wynika z dalszej części tej wypowiedzi, Sołowiowowi chodziło o Polskę, USA, Wielką Brytanię i Niemcy. Powiedział: "Tak, możemy odpowiedzieć uderzeniem w Kijów i Odessę. Ale musimy zareagować uderzeniem w Berlin, Londyn, Waszyngton i Nowy Jork. Musimy uderzyć w Polskę, bazę, do której dociera ten cały sprzęt, musimy uderzyć w fabryki, które to produkują. Nie ma innej opcji. To jest wojna". Mógł mieć na myśli lotnisko Rzeszów-Jasionka, przez które przechodzi większość zachodniej pomocy dla Ukrainy.

"Usta Putina". Władimir Sołowiow wcześniej nawoływał do zrzucenia bomby atomowej i najechania Stonehenge

Nie jest to pierwsza tego rodzaju wypowiedź Władimira Sołowiowa. Wcześniej zasłynął nawoływaniem w telewizji do zrzucenia bomby atomowej tuż przy granicy z Polską w celu odcięcia dostaw broni dla Ukrainy z Zachodu. "Jeśli to konieczne, trzeba użyć taktycznej broni "na wjeździe" do Polski. Żeby uniemożliwić dostawy przez ten kraj" - stwierdził na antenie rosyjski propagandysta. Wcześniej snuł wizje wkroczenia sił czeczeńskich do Warszawy. Innym razem ogłosił, że jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba, armia rosyjska uderzy na Wielką Brytanię, a wtedy... "Gdzie się zatrzymamy? Tak jak mówiłem, może na Stonehenge" - stwierdził dziennikarz zwany "ustami Putina".

Sonda
Czy obawiasz się, że Rosja zaatakuje Polskę?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Poniżej 6/10 nie waż się uważać za mózgowca

Pytanie 1 z 10
Polscy siatkarze zostali mistrzami Europy! Poprzedni raz tytuł ten zdołali zdobyć w...
"Rosja ma ogromne straty w sprzęcie pancernym" Marcin Piotrowski PISM o bolesnych stratach Rosji [Portal Obronny]
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany