Putin

i

Autor: AP Putin

Wojna na Ukrainie

Pucz na Kremlu? Jaki jest warunek odwołania Putina?

2023-02-26 18:26

Dziennikarka Catherine Belton ocenia, że odwołanie Władimira Putina w efekcie puczu na Kremlu jest możliwym scenariuszem dalszego rozwoju wydarzeń w związku z wojną Rosji przeciwko Ukrainie. Warunkiem zmian jest zadanie Rosji dotkliwej porażki.

Brytyjska dziennikarka o puczu na Kremlu

"W przypadku dotkliwej porażki, w Rosji może dojść do zmian. Ponoszący odpowiedzialność politycy mogą odmówić wykonywania poleceń Putina, który może zostać uznany za zagrożenie dla stabilności kraju. Może dojść do powtórki z lat 80., gdy postępowe siły w aparacie bezpieczeństwa zapoczątkowały reformy, które doprowadziły do upadku panowania partii komunistycznej" – powiedziała Catherine Belton w wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika "Der Spiegel". 

Belton była przez wiele lat korespondentką "Financial Times" w Moskwie. Jest autorką wydanej w 2020 roku książki "Ludzie Putina. Jak KGB odzyskało Rosję i zwróciło się przeciwko Zachodowi". Zdaniem brytyjskiej dziennikarki spisek przeciwko urzędującemu prezydentowi może zostać zawiązany wyłącznie na wysokim szczeblu elit władzy, ponieważ społeczeństwo jest zbyt zastraszone, by doszło do buntu.

Obecnie w Bachmucie w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy pozostaje epicentrum ataku rosyjskich wojsk - poinformował w niedzielę rzecznik wschodniego zgrupowania armii ukraińskiej Serhij Czerewaty. Rzecznik przekazał, że w ciągu minionej doby rosyjskie wojsko 125 razy ostrzelało odcinek bachmucki z artylerii i wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych. Według niego w ciągu doby na tym kierunku zginęło 77 rosyjskich żołnierzy, a 159 zostało rannych.

Listen to "Poznajemy historię Władimira Putina - najbardziej znienawidzonego człowieka świata" on Spreaker.
Sonda
Czy myślisz, że Rosja się podda w wojnie z Ukrainą?
Pieniądze to nie wszystko - Grzegorz Puda
Nasi Partnerzy polecają