Putin, Arka

i

Autor: Shutterstock, AP Putin, Arka

Co i kogo weźmie ze sobą?

Putin ma ataki paniki?! "Ucieknie Arką Noego". Szykuje się do tego od wiosny!

2023-02-08 11:17

Z Putinem z dnia na dzień jest coraz gorzej? Przekonuje o tym Igor Girkin, były dowódca bojowników z Donbasu. W niedawnej rozmowie z prorosyjskim blogerem Andriejem Karaułowem, cytowanej przez rosyjskie media, stwierdził, że Putin coraz bardziej nie panuje nad stresem, jest spanikowany, a to może prowadzić do jednego - do jego ucieczki. Potwierdził, że istnieje jej szczegółowy plan.

Nad tym, jak może się skończyć "kariera" Władimira Putina (70l.) zastanawia się pół świata. Sytuacja gospodarcza Rosji, coraz gorsze nastroje społeczne, a także niepowodzenia na wojnie w Ukrainie i brak argumentów za tym, by ją przedłużać - to wszystko sprawia, że dni Putina na fotelu prezydenta Rosji wydają się być policzone. Co odważniejsze teorie mówią między innymi o zamachu, jaki podobno jest na niego szykowany wśród jego najbliższych współpracowników, którzy mają już dość nieudolnego szefa i chcieliby rozpocząć walkę o władzę. 

Putin wpadnie w panikę i ucieknie. Musi mieć nóż na gardle

Sporo mówi się też o stanie zdrowia rosyjskiego dyktatora, który z każdym dniem podobno się pogarsza. Parkinson, rak krwi, trzustki i wiele innych schorzeń, a także inwazyjne metody leczenia mają sprawić, że Putin może nie dożyć swoich 71. urodzin, które będzie obchodził w październiku. Możliwe jednak, że ze światowej sceny politycznej zniknie jeszcze z innego powodu. Mówi o tym Igor Girkin (Striełkow) w rozmowie rosyjskim prokremlowskim blogerem, Andriejem Karaułowem. "Putin może chcieć odejść, uciec, porzucić wszystko. Ale dopiero wtedy, gdy nadejdzie sytuacja krytyczna. Zgodnie z jego psychotypem, w tej sytuacji najprawdopodobniej wpadnie w panikę i może spróbować po prostu zbiec, aby uratować swoje życie osobiste. Mniej więcej jak Janukowycz" - uważa.

"Arką Noego" do Ameryki Południowej? Putin ma plan

Nie będzie to jednak ucieczka przypadkowa, tylko doskonale zaplanowana. O tym z kolei kilka tygodni temu mówił Abbas Galliamow, były sojusznik Putina, który w latach 2008-2010 pisał dla niego przemówienia, a który teraz jest komentatorem politycznym i mieszka w Izraelu. Według niego "prezydencki komitet wykonawczy od wiosny 2022 opracowuje plan ucieczki, który nieoficjalnie nazwano »Arką Noego«, i rozważa miejsca ewakuacji, w tym Argentynę, Wenezuelę i Chiny". Kogo zabierze rosyjski prezydent? 

Sonda
Czy Putin przegra wojnę?
Express Biedrzyckiej - gen. Stanisław KOZIEJ - Z Putinem u władzy ta wojna się nie skończy

Czy Putin może wygrać tę wojnę?

Posłuchaj rozmowy z ekspertem!

Listen on Spreaker.