Putin nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla. Za co?

2020-09-27 11:47 mw
Prezydent Rosji Władimir Putin przyjedzie do Krakowa i Małopolski?
Autor: kremlin.ru, CC

Jeśli nie Trump, to dlaczego nie Putin? Prezydent Rosji podobnie jak jego kolega ze Stanów Zjednoczonych został nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla. Kandydaturę zgłosił rosyjski pisarz — Siergiej Komkow. Kandydatura została zgłoszona 10 września.

"Jeśli Nobel zostanie przyznany Władimirowi Putinowi to wspaniale, jeśli nie, to żaden dla nas problem. Zapewniam, że to nie Kreml nominował prezydenta" - skomentował Dmitrij Pieskow, rzecznik prezydenta Rosji. Nominację do Pokojowej Nagrody Nobla w 2021 dla prezydenta Władimira Putina zgłosił rosyjski pisarz Siergiej Komkow. Nie wiadomo jednak, za co Putin miałby dostać Nobla w dziedzinie światowego pokoju. W przypadku Donalda Trumpa argumentowano to wysiłkiem na rzecz osiągnięcia porozumienia między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. 

To nie pierwsza nominacja dla prezydenta Rosji. Został on nominowany w 2013 roku. Wśród laureatów Pokojowej Nagrody Nobla są już dwaj Rosjanie - legendarny obrońca praw człowieka Andriej Sacharow (1975) i jedyny prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow (1990). Nominacje kandydatów do Pokojowej Nagrody Nobla mogą być zgłaszane m.in. przez parlamentarzystów lub członków rządów, członków sądów międzynarodowych, rektorów uniwersytetów, laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, obecnych i byłych członków Norweskiego Komitetu Noblowskiego, czy byłych doradców tegoż Komitetu.

Bicie rekordu Polski w produkcji tzw. "pasty dla słonia"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze