Putin otrzymał drugą dawkę szczepionki. „Żadnych skutków ubocznych”

2021-04-14 16:34 Marta Woźniak
Władimir Putin
Autor: Wikipedia

Prezydent Rosji Władimir Putin zaszczepił się pierwszą dawką szczepionki 23 marca 2021 roku. Teraz potwierdził, że przyjął drugą dawkę. Podobnie jak w przypadku pierwszej, ani kamery ani obiektywy aparatów fotograficznych nie uwieczniły tego momentu. O swoim pełnym zaszczepieniu poinformował na chwilę przed wideokonferencją.

Prezydent Rosji jest już zaszczepiony w pełni. Poinformował o tym na posiedzeniu Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego, w którym wziął udział za pośrednictwem wideokonferencji. - W tej chwili, zanim wszedłem do tej rozmowy, dostałem również drugi zastrzyk. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Właściwie to jestem tego pewien - powiedział Putin zanim posiedzenie się rozpoczęło.

WAŻNE Putin ZASZCZEPIŁ się w sekrecie! Czy podano mu Sputnik V?

Jak informuje agencja Associated Press, prezydent powiedział dziennikarzom, że po drugim zastrzyku nie odczuł żadnych negatywnych skutków. - Jak widać, wszystko jest normalne, żadnych skutków ubocznych - powiedział Putin, dodając, że lekarze powiedzieli mu, że po pierwszym strzale rozwinęła się „dobra odpowiedź immunologiczna”.

PRZECZYTAJ Tajemnica papieża WYSZŁA NA JAW. Wiemy, którą szczepionkę wziął papież Franciszek

dr Paweł Grzesiowski: Początek prac nad szczepionką miał miejsce 10 lat temu [Super Raport]

Podobnie jak w przypadku pierwszej dawki, podanie drugiej dawki odbyło się poza kamerami i obiektywami fotograficznymi, a Kreml wcześniej powiedział, że samemu prezydentowi „nie podoba się” pomysł szczepienia się przed kamerami. Putin odmówił podania do wiadomości publicznej, którą z trzech zatwierdzonych przez Rosję szczepionek przeciwko koronawirusowi otrzymał.

WAŻNE Nawalny pozywa więzienie. Nie pozwolili mu czytać Koranu

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział dziennikarzom w zeszłym miesiącu, że „wszystkie trzy rosyjskie szczepionki są absolutnie niezawodne, bardzo dobre i skuteczne”. W Rosji zatwierdzono trzy szczepionki - Sputnik V, EpiVacCorona i CoviVac. Wszystkie trzy otrzymały zezwolenie na użycie jeszcze przed zakończeniem zaawansowanych badań klinicznych. Pojawiło się jednak badanie opublikowane w lutym w brytyjskim czasopiśmie medycznym Lancet, które miało dowieść skuteczności szczepionki Sputnik V, która skupowana jest przez wiele krajów nie tylko poza Unią Europejską. Badanie wykazało, że Sputnik V jest skuteczny w 91 proc. i wydaje się zapobiegać ciężkiemu zachorowaniu na COVID-19, chociaż nadal nie jest jasne, czy szczepionka może zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Nie opublikowano żadnych danych dotyczących skuteczności dwóch innych szczepionek.

ZOBACZ GALERIĘ Putin uciekł na Syberię czołgiem!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze