Władimir Putin

i

Autor: AP Władimir Putin

Wojna na Ukrainie

Putin szykuje się do ucieczki z Rosji? "Plan jest poważny i pilny"

2022-08-03 6:04

Władimir Putin coraz poważniej rozważa ucieczkę z Rosji przed odpowiedzialnością za rozpętanie wojny na Ukrainie i ewentualnym buntem elit przeciwko niemu. Tak uważają autorzy profilu General SVR w mediach społecznościowych, którego autorzy podają się za byłych agentów rosyjskich służb nadal mających swoje źródła na Kremlu. Podobno dyktator i jego ludzie zaczęli się spieszyć...

Władimir Putin planuje ucieczkę z Rosji? General SVR: "Przygotowują plany ewakuacji"

Wojna na Ukrainie nie idzie zgodnie z rosyjskimi planami, a Władimir Putin coraz bardziej obawia się o życie. Już zaczął snuć poważne plany ewentualnej ucieczki z Rosji. Tak uważają autorzy profilu General SVR w mediach społecznościowych, którego autorzy podają się za byłych agentów rosyjskich służb nadal mających swoje źródła na Kremlu. Podobno dyktator i jego ludzie przeszli już do konkretów... Tak piszą autorzy General SVR na Twitterze: "Tak zwana 'specjalna operacja wojskowa' [Putin nazywa tak wojnę na Ukrainie] idzie pełną parą, a rosyjskie wojska nie mają w niej wielkich szans powodzenia. Porażka w wojnie oznacza dla prezydenta Rosji koniec władzy i całego reżimu. Sam Putin i jego otoczenie mają świadomość możliwości wielkich zmian nastrojów w kraju i, nie wykluczając puczu czy rewolucji, przygotowują plany ewakuacji z Rosji". Jak dodaje General SVR, w planach tych Putin i jego zaufani ludzie mają pewien problem. Tym problemem jest... Turcja.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin mówi wprost o wojnie nuklearnej. Te słowa mogą szokować

PRZECZYTAJ TAKŻE: Komary zaatakowały Putina! Jego reakcja wywołała plotki o chorobie

Sonda
Ile potrwają jeszcze rządy Putina w Rosji?

Putin chce uciec z Rosji do Syrii? Wszystko zależy od Turcji

Zdaniem autorów profilu General SVR Putin rozważa ucieczkę do Syrii, ale musiałby lecieć nad należącą do NATO Turcją. "Tutaj pojawia się interesujące pytanie. Czy Turcja wpuści samoloty z Putinem, jego rodziną i tymi, którzy będą im towarzyszyć w drodze do Syrii? Przede wszystkim jest to w interesie Iranu i Turcji, by trzymać Putina na uchodźstwie w rezerwie, używając go jako karty przetargowej w zależności od sytuacji. Fakt istnienia planów ewakuacyjnych, które są uważane za pilne i poważne, jest bardzo symptomatyczny" - czytamy na Twitterze General SVR. Putin niedawno spotkał się z przywódcami Turcji i Iranu. Oficjalnie tematem ich rozmów była sytuacja w Syrii.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Alina Kabajewa sprawiła, że Putin jest jeszcze gorszy?! Mocne tezy w nowej książce

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin chce usunąć to państwo z mapy świata. Ambasador podaje nazwę kraju

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Pytamy o szczegóły we flagach. Bijemy brawo za 10/15

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Jakie barwy ma flaga Polski?
POLACY CHCĄ POMŚCIĆ Mariupol i Buczę! ZABÓJCZA BROŃ odmieni LOSY WOJNY? l UkrALINA
Nasi Partnerzy polecają