Władimir Putin, bomba

i

Autor: Shutterstock, AP Ekspert o wojnie nuklearnej USA-Rosja. To przeraża!

Wojna na Ukrainie

Putin mówi wprost o wojnie nuklearnej. Te słowa mogą szokować

2022-08-02 8:00

Władimir Putin bezpośrednio wypowiedział się o wiszącej nad światem groźbie wojny nuklearnej! W liście do uczestników konferencji dotyczącej nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, która odbyła się w Nowym Jorku, rosyjski prezydent zawarł pewną deklarację, która na pewno zaszokuje wielu. Przedstawił oficjalne stanowisko Rosji w sprawie wojny atomowej.

Władimir Putin napisał list do uczestników konferencji o broni jądrowej. Jego treść może zaskoczyć

Od wybuchu wojny na Ukrainie rosyjscy politycy i telewizyjni propagandyści zdążyli już wypowiedzieć niejedną groźbę wobec Ukrainy i jej zachodnich obrońców. Wśród tych gróźb nie brakowało takich, w których w mniej czy bardziej zakamuflowany sposób Rosjanie mówili o możliwym użyciu broni jądrowej. Dmitrij Miedwiediew mówił i pisał nawet o "końcu ludzkości" i "końcu świata". A sam Władimir Putin wielokrotnie przechwalał się pociskami hipersonicznymi, które mogą przenosić broń jądrową. Najbardziej szalone wizje roztaczali propagandyści w telewizji, zastanawiając się nad mapami, jak zrzucenie bomby atomowej do morza zatopiłoby Wielką Brytanię. Czy Rosja może użyć broni atomowej, zwłaszcza w obliczu przeciągającej się i wyniszczającej, pełnej upokorzeń wojny na Ukrainie i zachodnich sankcji podkopujących gospodarkę? Teraz na ten temat wypowiedział się wprost sam Władimir Putin. W liście do uczestników nowojorskiej konferencji dotyczącej nierozprzestrzenianiu broni jądrowej rosyjski prezydent zawarł pewną deklarację, która na pewno zaszokuje wielu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Komary zaatakowały Putina! Jego reakcja wywołała plotki o chorobie

PRZECZYTAJ TAKŻE: Współpracownik Putina otruty we Włoszech?! Wcześniej uciekł z Rosji

Sonda
Czy Twoim zdaniem możliwe jest użycie broni jądrowej?

"Rosja uważa, że taka wojna nie powinna się nigdy rozpocząć". Władimir Putin o wojnie atomowej

"Rosja uważa, że w wojnie nuklearnej nie może być zwycięzców i taka wojna nie powinna się nigdy rozpocząć. Nasze zobowiązania wynikające z umów dwustronnych ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie redukcji i ograniczenia broni jądrowej zostały w pełni wypełnione. Opowiadamy się za równym i niepodzielnym bezpieczeństwem dla wszystkich członków społeczności światowej. Rosja konsekwentnie kieruje się literą i duchem Traktatu" - napisał Władimir Putin.

Głowice atomowe trafiły już na Białoruś? Niepokojące doniesienia w mediach społecznościowych

Wcześniej prezydent USA Joe Biden ogłosił, że Stany Zjednoczone są gotowe do negocjacji nowego traktatu o redukcji broni jądrowej. Ma on zastąpić obecnie obowiązującą umowę New START, która wygasa w 2026 roku. Czy słowa Putina są szczere i wynikają z przebłysków racjonalności, która podpowiada mu, że użycie broni jądrowej oznacza zagładę także jego samego? W tym kontekście niepokoją niestety doniesienia z Białorusi. Rosyjski politolog Andriej Piontkowski napisał na Twitterze o plotkach, zgodnie z którymi Rosja przywiozła na Białoruś cztery taktyczne głowice nuklearne. Władze w Mińsku zostały wezwane o ustosunkowanie się do tych doniesień.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Szef Al-Kaidy zabity! Pomagał Osamie przygotować zamachy z 11 września

PRZECZYTAJ TAKŻE: Alina Kabajewa sprawiła, że Putin jest jeszcze gorszy?! Mocne tezy w nowej książce

Gen. Mieczysław Cieniuch: Słowa Putina kierują się na konflikt nuklearny
Nasi Partnerzy polecają