Współpracownik Putina otruty we Włoszech?! Wcześniej uciekł z Rosji

i

Autor: Shutterstock Współpracownik Putina otruty we Włoszech?! Wcześniej uciekł z Rosji

Anatolij Czubajs w szpitalu

Współpracownik Putina otruty we Włoszech?! Wcześniej uciekł z Rosji

2022-08-01 8:20

Tajemnicza hospitalizacja jednego z najbardziej znanych dawnych współpracowników Władimira Putina! Anatolij Czubajs wyjechał z Rosji tuż po wybuchu wojny na Ukrainie, nie zgadzając się z polityką Kremla. Podczas pobytu na Sardynii trafił do szpitala z poważnymi objawami. Według "Daily Mail", istnieje podejrzenie otrucia.

Anatolij Czubajs trafił do szpitala we Włoszech. Wcześniej wyjechał z Rosji, sprzeciwiając się wojnie na Ukrainie

Kolejny znany Rosjanin otruty? A może to tylko objawy poważnej choroby? Na włoskiej Sardynii doszło do tajemniczej hospitalizacji jednego z najbardziej znanych dawnych współpracowników Władimira Putina. Anatolij Czubajs wyjechał z Rosji tuż po wybuchu wojny na Ukrainie, nie zgadzając się z polityką Kremla. Zrezygnował wówczas ze swojego stanowiska wysłannika prezydenta Rosji Władimira Putina ds. zrównoważonego rozwoju. Podczas pobytu na Sardynii Anatolij Czubajs, znany głównie jako jeden z nadzorujących proces prywatyzacji w Rosji w latach 90., trafił do szpitala z poważnymi objawami, mocno zdrętwiały mu kończyny i nie był w stanie się poruszać. Według "Daily Mail", istnieje podejrzenie otrucia. Tak sugeruje też Ksenia Sobczak, rosyjska dziennikarka, która m.in. sprzeciwiała się aneksji Krymu i kandydowała na prezydenta Rosji. Z drugiej strony objawy hospitalizowanego we Włoszech Anatolija Czubajsa mogą wskazywać na poważne schorzenie neurologiczne, jakim jest zespół Guillaina-Barrego.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Strzały na granicy? NATO gotowe interweniować. Dwa kraje na skraju wojny

PRZECZYTAJ TAKŻE: Alina Kabajewa sprawiła, że Putin jest jeszcze gorszy?! Mocne tezy w nowej książce

Sonda
Czy Rosja przegra wojnę?

Zespół Guillaina-Barrego czy otrucie? Tajemnicza hospitalizacja dawnego współpracownika Puitina

"Pierwsze wyniki badań i straszne podejrzenie postawiły w stan alarmu nasze służby bezpieczeństwa: czy to choroba neurologiczna - zespół Guillaina-Barrego, na co wskazują objawy, czy są to sygnały otrucia" - podaje "La Repubblica". Podobno teoria o otruciu traktowana jest tak poważnie, że pokój, w którym mieszkał Czubajs, został przebadany przez zespół specjalistów w kombinezonach ochronnych. Dodatkowo jak dotychczas Rosjanin nie uskarżał się na żadne poważne dolegliwości.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin chce usunąć to państwo z mapy świata. Ambasador podaje nazwę kraju

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin stracił kontrolę na Kremlu? Tajemnicze wpisy Miedwiediewa

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Zdaje ci się, że jesteś mądry? Udowodnij zdobywając choć 7/10

Pytanie 1 z 10
W którym wieku Konrad Mazowiecki sprowadził Krzyżaków do Polski?
Raport Złotorowicza: Ekspertka od gospodarki żywnościowej: czeka nas smutna jesień i jeszcze smutniejsze Boże Narodzenie
Nasi Partnerzy polecają