Prezydent Rosji Władimir Putin

i

Autor: AP PHOTO/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO, POOL

Wojna na Ukrainie

Putin chce usunąć to państwo z mapy świata. Ambasador podaje nazwę kraju

2022-07-31 7:50

Rosja postawiła sobie za cel usunięcie jednego z państw z mapy świata i przyznał to już sam Siergiej Ławrow. Takie słowa wypowiedziała ambasador USA przy ONZ Linda Thomas-Greenfield na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ. Rosyjski minister spraw zagranicznych „oświadczył nawet, że jest to cel prowadzonej przez Rosję wojny” - stwierdziła amerykańska ambasador.

Ambasador USA przy ONZ ujawnia plan Putina. Chce zmienić mapę Europy, Ławrow nie zaprzecza

Jaki jest cel Rosji w wojnie na Ukrainie? Władimir Putin nie raz już pokazał, że nie działa racjonalnie i żyje we własnym świecie, a jakiekolwiek zasady uznawane przez cywilizowany świat go nie dotyczą. W swoim słynnym przemówieniu wygłoszonym tuż po rozpoczęciu pełnej rosyjskiej inwazji na Ukrainę mówił: "Podjąłem decyzję o przeprowadzeniu specjalnej operacji wojskowej. Jej celem jest obrona ludzi, którzy w ciągu ośmiu lat byli ofiarą prześladowań, ludobójstwa ze strony reżimu kijowskiego. W tym celu będziemy dążyć do demilitaryzacji i denazyfikacji Ukrainy". Rosyjski dyktator i jego ludzie wielokrotnie powtarzali absurdalne tezy o nazistach rządzących Ukrainą i konieczności wyzwolenia jej od nich. Potem retoryka Kremla uległa zmianie. Putin opowiadał, że Rosja ma dziejową misję "odebrania" innym państwom terytoriów, które kiedyś do niej należały. Teraz według Lindy Thomas-Greenfield Rosjanie już całkiem przestali owijać w bawełnę. Rosja postawiła sobie za cel usunięcie jednego z państw z mapy świata i przyznał to już sam Siergiej Ławrow. Takie słowa wypowiedziała ambasador USA przy ONZ na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin stracił kontrolę na Kremlu? Tajemnicze wpisy Miedwiediewa

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tornado tuż obok pałacu Putina! Trąby wodne zagrażają posiadłościom dyktatora

Sonda
Obawiasz się ataku Rosjan na Polskę?

Rosja zamierza usunąć Ukrainę z mapy świata. Okupacja, fikcyjne referenda i aneksja

Chodzi o Ukrainę. Rosja zamierza usunąć Ukrainę z mapy świata - podkreśliła Linda Thomas-Greenfield. Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow „oświadczył nawet, że jest to cel prowadzonej przez Rosję wojny” - powiedziała amerykańska ambasador. Dodała, że Rosja przygotowuje się do okupacji wschodu i południa Ukrainy oraz zorganizowania tam fikcyjnych referendów w sprawie przyłączenia się do Federacji Rosyjskiej albo po prostu wydania dekretów o aneksji. Linda Thomas-Greenfield przypomniała też o rzeziach cywilów, bombardowaniach szpitali czy szkół i o przymusowej deportacji setek tysięcy Ukraińców do Rosji.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin ma wielkie plany na wrzesień? "Tajna mobilizacja"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ważna decyzja Rosji, chodzi o kosmos! "To może być koszmar"

Raport Walczaka: Maria Piechowska: Ukraińcy sami nie spodziewali się, że będą tak zdeterminowani
Nasi Partnerzy polecają