Władimir Putin

i

Autor: SPUTNIK, KREMLIN POOL PHOTO VIA AP Władimir Putin

Wojna na Ukrainie

Putin stracił kontrolę na Kremlu? Tajemnicze wpisy Miedwiediewa

2022-07-28 12:10

Wpisy Dmitrija Miedwiediewa o końcu świata i ludzkości to tak naprawdę oznaka narastającej słabości Władimira Putina i stopniowej utraty kontroli - uważa profesor Timothy Snyder z Uniwersytetu Yale. "Władza Putina słabnie" - zaczyna swój długi wpis na Twitterze historyk i tłumaczy, dlaczego dziwaczne wpisy Miedwiediewa można odczytywać w ten sposób.

"Władza Putina słabnie". Prof. Timothy Snyder z Uniwersytetu Yale uważa, że Władimir Putin traci kontrolę nad krajem

Czy Władimir Putin faktycznie wciąż jest wszechwładnym dyktatorem w Rosji? Według słynnego historyka to mogą być już tylko pozory. "Władza Putina słabnie" - zaczyna swój długi wpis na Twitterze profesor Timothy Snyder z Uniwersytetu Yale. Do takich wniosków skłoniła historyka obserwacja tego, co wypisują w mediach społecznościowych i opowiadają publicznie politycy i inne osoby z otoczenia Władimira Putina. Jak wiemy, niektórzy z nich pozwalają sobie na dziwaczne i niepokojące wpisy pełne gróźb i zapowiedzi... końca świata. Celuje w tym zwłaszcza Dmitrij Miedwiediew. Niedawno straszył, że jeśli Ukraina spróbuje odbić Krym, to nastąpi "'koniec świata' dla nich wszystkich, bardzo szybko i mocno". "Sam pomysł ukarania kraju, który ma największy potencjał nuklearny, jest absurdalny. I potencjalnie zagraża istnieniu ludzkości" - mówił innym razem, odnosząc się do dążenia do postawienia Rosji przed Trybunałem w Hadze. Jak komentuje to prof. Snyder?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tornado tuż obok pałacu Putina! Trąby wodne zagrażają posiadłościom dyktatora

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin ma wielkie plany na wrzesień? "Tajna mobilizacja"

Sonda
Ile potrwają jeszcze rządy Putina w Rosji?

"To znak, że Putin traci kontrolę". Według znanego historyka elity na Kremlu widzą przegraną Rosji

"Regularnie słyszymy teraz od ludzi innych niż Putin (na przykład Dmitrija Miedwiediewa) o znaczeniu wojny, katastrofalnych konsekwencjach, jakie czekają Ukrainę i Zachód. To znak, że Putin traci kontrolę" - uważa amerykański historyk. Jak dodaje, jego zdaniem Miedwiediew wcale nie wierzy w to, co publicznie pisze, a ostra retoryka to tylko narzędzie w walce o władzę. Pisanie takich rzeczy to zdaniem Snydera tylko z pozoru oznaka lojalności wobec Putina. Tak naprawdę wychodzenie przed szereg przez Miedwiediewa świadczy o słabości dyktatora i jest szykowaniem gruntu pod walkę o przejęcie władzy. "Te drastyczne stwierdzenia postrzegam jako dowód na to, że według wysoko postawionych Rosjan Rosja przegrywa" - pisze Snyder.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ważna decyzja Rosji, chodzi o kosmos! "To może być koszmar"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wojska Putina specjalnie zbombardowały zoo! Zginęły setki zwierząt

Ekspert rozrgyzł Putina! Mówi, co rosyjski prezydent będzie robił ws. wojny
Nasi Partnerzy polecają