Alina Kabajewa sprawiła, że Putin jest jeszcze gorszy?! Mocne tezy w nowej książce

i

Autor: East News, Shutterstock Alina Kabajewa sprawiła, że Putin jest jeszcze gorszy?! Mocne tezy w nowej książce

Wojna na Ukrainie

Alina Kabajewa sprawiła, że Putin jest jeszcze gorszy?! Mocne tezy w nowej książce

2022-07-31 13:00

Alina Kabajewa mogła zmienić Władimira Putina i jego charakter... na gorsze. Taką hipotezę przedstawia w swojej najnowszej książce na temat rosyjskiego dyktatora zatytułowanej "Putin" Philip Short. To przez Alinę Kabajewą polityka zagraniczna Władimira Putina mogła zmienić się na bardziej agresywną - uważa brytyjski dziennikarz i pisarz.

Alina Kabajewa nazywana jest "kochanką Putina". Mogła sprawić, że rosyjski dyktator zrobił się bardziej agresywny

Alina Kabajewa to jedna z najbardziej intrygujących postaci w otoczeniu Władimira Putina. Często nazywana jest "kochanką Putina", między innymi przez lidera rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego, dziś uwięzionego w kolonii karnej, w dodatku po próbie otrucia nowiczokiem. Zachodnia prasa, na przykład "New York Post", nie raz publikowała efekty swoich dziennikarskich śledztw na temat byłej gimnastyczki olimpijskiej. Uzyskane informacje potwierdzały bardzo bliskie relacje 70-letniego dziś Władimira Putina z 39-letnią obecnie Aliną Kabajewą. Podobno para ma dwójkę małych dzieci, a trzecie jest według "General SVR" w drodze, co niezbyt ucieszyło rosyjskiego dyktatora. Czy Alina Kabajewa ma jakiś realny wpływ na politykę Putina? Póki co przynajmniej publicznie deklaruje się jako zwolenniczka wojny na Ukrainie. Miłość nie złagodziła obyczajów Putina, a mogła wręcz je pogorszyć - taką zaskakującą tezę stawia brytyjski dziennikarz w swojej najnowszej książce zatytułowanej "Putin".

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin chce usunąć to państwo z mapy świata. Ambasador podaje nazwę kraju

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin stracił kontrolę na Kremlu? Tajemnicze wpisy Miedwiediewa

Sonda
Czy Putin przeprowadzi skuteczną aneksję okupowanych ziem Ukrainy?

Alina Kabajewa szarą eminencją rosyjskiej polityki zagranicznej?

"Czy to było jednym z czynników, które pomogły powstawać temu, co się stało, które przyczyniły się do tego, by z rosyjskiego punktu widzenia być bardziej pewnym siebie i mieć bardziej siłowe podejście do polityki zagranicznej, które na Zachodzie postrzegane jest jako agresywne?" - takie pytanie zadaje Philip Short w książce "Putin" odnośnie relacji Władimira Putina z Aliną Kabajewą. Nie daje jednak jednoznacznej odpowiedzi. Być może Kabajewa uczyniła rosyjskiego polityka jeszcze bardziej pewnym siebie, a co za tym idzie w jego przypadku, bardziej agresywnym, ale trudno o czymkolwiek tu przesądzać. "To możliwe, ale biorąc pod uwagę determinację Putina w ukrywaniu swojego prywatnego życia, nie ma sposobu na uzyskanie pewności" - stwierdza brytyjski dziennikarz.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tornado tuż obok pałacu Putina! Trąby wodne zagrażają posiadłościom dyktatora

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin ma wielkie plany na wrzesień? "Tajna mobilizacja"

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Zdaje ci się, że jesteś mądry? Udowodnij zdobywając choć 7/10

Pytanie 1 z 10
W którym wieku Konrad Mazowiecki sprowadził Krzyżaków do Polski?
Express Biedrzyckiej: Gen. Waldemar Skrzypczak: Rosjanie są w kryzysie. To nie przerwa operacyjna
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany