Ajman al-Zawahiri

i

Autor: EASTNEWS

Ajman al-Zawahiri nie żyje

Szef Al-Kaidy zabity! Pomagał Osamie przygotować zamachy z 11 września

2022-08-02 6:46

Król terrorystów zabity! Szef Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri (+71 l.) został zlikwidowany w Afganistanie przez amerykańskie drony po tym, jak wywiad USA ustalił jego miejsce pobytu. Al-Zawahiri był prawą ręką Osamy bin Ladena i odegrał dużą rolę w przygotowywaniu zamachów w Stanach Zjednoczonych z 11 września 2001 roku.

Ajman al-Zawahiri nie żyje. Amerykański dron zabił szefa Al-Kaidy, który pomagał w organizacji zamachów z 11 września 2001 roku

Szef Al-Kaidy zabity w Kabulu! Prezydent Joe Biden potwierdza - w niedzielę, 31 lipca czasu polskiego około godziny szóstej rano siły amerykańskie zlikwidowały jednego z najbardziej poszukiwanych terrorystów na świecie, prawą rękę zabitego 10 lat wcześniej Osamy bin-Ladena. Ajman al-Zawahiri (+71 l.) został namierzony i ostrzelany z powietrza z dronów na własnym balkonie po tym, jak wywiad USA ustalił miejsce pobytu terrorysty. Ajman Al-Zawahiri odegrał dużą rolę w przygotowywaniu zamachów w Stanach Zjednoczonych z 11 września 2001 roku. Za jego głowę USA wyznaczyły niegdyś nagrodę w wysokości 25 milionów dolarów. Nie wiadomo, czy ktoś ją dostanie, czy też może służby wywiadowcze same rozpracowały szefa Al-Kaidy. "W sobotę [w USA była wówczas jeszcze sobota] na mój rozkaz Stany Zjednoczone przeprowadziły nalot w Kabulu w Afganistanie, w którym zginął lider Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri. Sprawiedliwości stało się zadość. Tego przywódcy terrorystów już nie ma. Dziś wieczorem powtarzam stanowczo, że bez względu na to, jak długo to potrwa, bez względu na to, gdzie się ukrywasz, jeśli stanowisz zagrożenie dla naszej populacji, Stany Zjednoczone cię odnajdą i wyeliminują" - powiedział w specjalnym przemówieniu prezydent USA Joe Biden.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Strzały na granicy? NATO gotowe interweniować. Dwa kraje na skraju wojny

PRZECZYTAJ TAKŻE: Współpracownik Putina otruty we Włoszech?! Wcześniej uciekł z Rosji

Sonda
Czy obawiasz się zamachu terrorystycznego w Polsce?

Zamachy terrorystyczne z dnia 11 września 2001 roku. Liczba ofiar i rannych

11 września 2001 roku cztery samoloty pasażerskie zostały uprowadzone przez islamskich fanatyków z Al-Kaidy. Dwa uderzyły w bliźniacze wieże World Trade Center w Nowym Jorku, jeden w Pentagon, czwarty rozbił się w Pensylwanii po tym, jak pasażerowie dowiedzieli się o poprzednich zamachach i stawili opór zamachowcom. Wieże WTC zawaliły się po niespełna dwóch godzinach od uderzeń. Zginęło blisko trzy tysiące osób oraz 19 terrorystów w samolotach, rannych zostało około 6,3 tysiąca. Bezpośrednio odpowiedzialny za przeprowadzenie zamachów Osama bin-Laden został zabity przez Amerykanów w maju 2011 roku.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Alina Kabajewa sprawiła, że Putin jest jeszcze gorszy?! Mocne tezy w nowej książce

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin chce usunąć to państwo z mapy świata. Ambasador podaje nazwę kraju

QUIZ. Wielkie wojny i ważne bitwy. Tylko ekspert da radę!

Pytanie 1 z 30
Kto dowodził Spartanami podczas bitwy pod Termopilami?
Terroryści przerwali igrzyska | Kiedyś to było
Nasi Partnerzy polecają