Władimir Ptuin

i

Autor: Mikhail Metzel/Sputnik/AP Władimir Putin

Putin przyjął zaproszenie do udziału w szczycie G20. Tam spotka się z Zełenskim?

2022-06-27 22:26

Jak wynika z informacji przekazanych przez agencję Interfax, prezydent Rosji Władimir Putin przyjął zaproszenie na szczyt G20. Zaproszenie wystosował prezydent Indonezji Joko Widodo. Na szczyt zaproszono również prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego.

Władimir Putin przyjął zaproszenie na szczyt G20. Spotkanie ma odbyć się na wyspie Bali w w listopadzie 2022 roku. Informację o uczestniczeniu Putina w szczycie G20 przekazał doradca prezydenta Rosji Jurij Uszak. Nie wiadomo, czy prezydent Rosji weźmie osobiście udział w spotkaniu, czy za pośrednictwem wideo rozmowy.

- Jeśli prezydent Rosji Władimir Putin weźmie udział w szczycie G20 jesienią tego roku, to nie będzie żaden "business as usual - oświadczyła wcześniej Ursula von der Leyen przy okazji szczytu G7 w Elmau.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w wywiadzie udzielonym w niedzielę wieczorem w programie "heute journal" dla niemieckiej telewizji publicznej ZDF opowiedziała się przeciwko bojkotowi jesiennego szczytu G20, nawet jeśli w spotkaniu miałby wziąć udział prezydent Rosji Władimir Putin.

Zaproszenie wystosowano również do prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego.

- Rozmawiałem z prezydentem Indonezji Joko Widodo. Podziękowałem za poparcie ukraińskiej suwerenności i integralności terytorialnej, w szczególności za jasne stanowisko w ONZ. Omówiliśmy kwestie bezpieczeństwa żywnościowego. Doceniam zaproszenie mnie na szczyt – napisał na Twitterze. 

Mariusz Winnicki: Wokalista zespołu Classic mógłby pracować jako fryzjer
Sonda
Czy Putin powinien być dopuszczony do udziału w szczycie G20?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE