Rosja gromadzi wojska przy polskiej granicy! To sygnał dla NATO

2021-05-14 6:49 Zofia Dąbrowska PAP
Władimir Putin
Autor: AP

Rosja znowu gromadzi wojska przy granicy, ale tym razem... polskiej. Jak podał dziennik "Izwiestija", w obwodzie kaliningradzkim właśnie kończy się tworzenie dywizji zmechanizowanej, w której skłąd mają wejść trzy pułki zmechanizowane i jeden pułk pancerny. Według rosyjskiego dziennika jest to wymowny sygnał dla NATO, który rozmieścił swoje wojska w krajach bałtyckich. "Już jesienią przeformowane zgrupowanie będzie w gotowości bojowej. Obecnie trwa formowanie i przezbrojenie trzech pułków zmechanizowanych i jednego pancernego" - pisze "Izwiestija".

Coraz więcej rosyjskich wojsk przy granicy z Polską. To odpowiedź na rozmieszczenie przez NATO armii w krajach bałtyckich. Jak podał dziennik "Izwiestija", w obwodzie kaliningradzkim właśnie kończy się tworzenie dywizji zmechanizowanej, w której skłąd mają wejść trzy pułki zmechanizowane i jeden pułk pancerny. 18. gwardyjska dywizja zmechanizowana to część 11. korpusu armijnego wojsk lądowych i obrony wybrzeża Floty Bałtyckiej. "Już jesienią przeformowane zgrupowanie będzie w gotowości bojowej. Obecnie trwa formowanie i przezbrojenie trzech pułków zmechanizowanych i jednego pancernego" - pisze "Izwiestija".

NIE PRZEGAP: ROZSTANIE Meghan Markle i księcia Harry'ego?! Dawna kochanka udzieliła wywiadu

"Dywizja to potężne samodzielne zgrupowanie, które dysponuje wszystkim, co potrzebne do prowadzenia rozmaitych rodzajów działań bojowych" - dodaje rosyjski dziennik. To nie wszystko. Jesienią w pełnej gotowości bojowej w obwodzie kaliningradzkim mają być także jednostki artyleryjskie i rakietowe. Jeszcze w tym roku znajdzie się tam dywizjon przeciwokrętowych systemów rakietowych obrony wybrzeża.

NIE PRZEGAP: Zaginięcie Madeleine McCann. Tak wyglądałaby DZIŚ 18-letnia Madeleine!

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Bosak: Polityka Kaczyńskiego, to polityka Putina
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze