Rosja odpaliła pociski w KOSMOSIE! Dowódcy USA mówią o polu bitwy

2020-12-17 8:30

Wojna Rosji z USA w kosmosie?! Dowódcy amerykańskiej armii potwierdzają odpalenie pocisków przez stronę rosyjską i ogłaszają, że są gotowi do obrony zarówno Stanów Zjednoczonych, jak i ich sojuszników. O co chodzi? Rosjanie przeprowadzili próbę pocisku antysatelitarnego, co USA nazwało przekształcaniem Kosmosu w "pole bitwy".

Rosja testuje broń kosmiczną, USA odpowiada! Jak poinformował w oświadczeniu szef amerykańskiego dowództwa kosmicznego generał James Dickinson, we wtorek doszło do niepokojącego testu rosyjskiego pocisku antysatelitarnego. - Rosja uczyniła z Kosmosu pole bitwy, testując broń kosmiczną i naziemną przeznaczoną do namierzania i niszczenia satelitów - powiedział Dickinson.

-Jesteśmy gotowi i zdeterminowani, by zapobiec agresji i bronić naszego kraju i naszych sojuszników przed wrogimi działaniami w Kosmosie - dodał generał, najwyraźniej uznając rosyjski test za zapowiedź ewentualnego ataku na USA. Amerykanie wznowili działalność wojskowych sił kosmicznych w zeszłym roku na polecenie Donalda Trumpa (74 l.).

Sonda
Czy myślisz, że Rosja planuje wojnę?
dr Bonikowska: Rosja będzie dążyć do tego, by Łukaszenka był słaby i skłonny do ustępstw [Super Raport]