Władimir Putin

i

Autor: AP Photo Władimir Putin

Wojna na Ukrainie

Rosyjscy żołnierze także blisko polskiej granicy. "Razem z białoruskimi"

2023-08-21 11:56

Na Białoruś, blisko polskiej granicy trafił pociąg pełen rosyjskich żołnierzy - podał niezależny białoruski kanał w mediach społecznościowych Hajun. Rosjanie na początku września przeprowadza ćwiczenia wspólnie z siłami białoruskimi w rejonie Brześcia, który znajduje się zaledwie kilka kilometrów od granicy z Polską.

Rosyjscy żołnierze kilka kilometrów od polskiej granicy. Będą ćwiczenia w Brześciu razem z siłami białoruskimi

Pojawiły się niepokojące doniesienia z Brześcia, białoruskiego miasta znajdującego się zaledwie kilka kilometrów od granicy z Polską. 18 sierpnia trafił tam pociąg pełen rosyjskich żołnierzy - podał niezależny białoruski kanał w mediach społecznościowych Hajun. Rosjanie na początku września przeprowadzą ćwiczenia wspólnie z siłami białoruskimi w ramach Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ). Pociągiem przybył także rosyjski sprzęt wojskowy. "Według naszych informacji żołnierze Sił Zbrojnych FR przybyli do Brześcia, aby wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach Interaction-2023 z siłami szybkiego reagowania OUBZ, które odbędą się na Białorusi od 1 do 6 września" - podaje Hajun. Ćwiczenia mają odbyć się z udziałem sił rozpoznawczych,wsparcia logistycznego i jednostkami Ministerstwa ds. Nadzwyczajnych.

"Przypominamy, że o wszystkich tych ćwiczeniach informowano już w czerwcu 2023 roku"

W ramach manewrów Bariera-2023 zostaną przeprowadzone ćwiczenia związane z ochroną radiologiczną, chemiczną i biologiczną oraz tworzeniem zabezpieczenia medycznego. Jest się czego bać? Hajun uspokaja: "Przypominamy, że o wszystkich tych ćwiczeniach informowano już w czerwcu 2023 roku, kiedy w Brześciu toczyły się negocjacje w sprawie organizacji i przeprowadzenia wspólnych ćwiczeń OUBZ. Z naszych informacji wynika, że przynajmniej część zaplanowanych ćwiczeń odbędzie się na poligonie w Brześciu, gdzie co najmniej do 9 września przebywać będą żołnierze Sił Zbrojnych FR" - czytamy na Twitterze.

Sonda
Czy obawiasz się, że Rosja zaatakuje Polskę?
"To DAŁOBY NAUCZKĘ Białorusinom!" Gen. Samol: NIE BYŁO żadnego RYZYKA [Portal Obronny]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany