Ukraina/ Wywiad wojskowy: Kreml karze dowódców wojskowych za niepowodzenia na froncie

i

Autor: AP, Telegram Kreml robi czystki wśród dowódców wojskowych

Rozjuszony Putin karze generałów za klęskę na froncie! "Wzorce stalinowskie"

2022-05-17 13:52

"Niezwyciężona i legendarna armia okazała się być hordą zabójców, rabusiów, gwałcicieli i tchórzy pod dowództwem nieudaczników i złoczyńców. Poszukiwanie winnych rozpoczęto według najlepszych wzorców stalinowskich" - pisze Główny Zarząd Wywiadu Ukrainy (HUR). Informuje, że władze Rosji dokonują masowych aresztowań i zwolnień najwyższych rangą rosyjskich wojskowych.

"Od początku wojny rosyjskim wojskom nie udało się wykonać żadnego zadania, które postawił prezydent Władimir Putin w swojej patetycznej przemowie 23 lutego" - piszą przedstawiciele ukraińskiego wywiadu w komunikacie, opublikowanym we wtorek, 17 maja. Informują w nim, że Władimir Putin, wściekły na to, w jaki sposób przebiega inwazja na Ukrainę, po raz kolejny robi czystki wśród wojskowych. Tym razem na celownik wziął wysokich rangą współpracowników. "Niezwyciężona i legendarna armia okazała się być hordą zabójców, rabusiów, gwałcicieli i tchórzy pod dowództwem nieudaczników i złoczyńców. Niekompetencja rosyjskiego dowództwa przerosła oczekiwania całego świata. Żeby obniżyć konsekwencje przyszłej odpowiedzialności politycznej i karnej, Kreml próbuje obarczać odpowiedzialnością za wszystkie porażki i niepowodzenia dowódców jednostek i oddziałów wojskowych. Poszukiwanie winnych rozpoczęto według najlepszych wzorców stalinowskich" - czytamy. Kogo i w jaki sposób ukarał rosyjski prezydent?

CZYTAJ TAKŻE: Zgwałcili kobietę w ciąży i 83-letnią staruszkę. Wstrząsające zbrodnie armii Putina!

Express Biedrzyckiej - Radosław Sikorski: Putin działa jak agent Zachodu. Zniszczył armię i reputację Rosji

Ukraiński wywiad wymienia pięciu kluczowych dla Rosji dowódców. Pierwszym jest wiceadmirał Igor Osipow, dowódca zatopionego krążownika rakietowego Moskwa, który - jak podaje HUR - został usunięty ze stanowiska i aresztowany za "bohaterską utratę dumy Floty Czarnomorskiej". Śledztwo wszczęto także w sprawie jego zastępcy, wiceadmirała Siergieja Pinczuka. "Z powodu bezprecedensowych strat w ludziach, uzbrojeniu i sprzęcie usunięto ze stanowiska dowódcę 6. armii, generała Władisława Jerszowa. Z tej samej przyczyny zdymisjonowano dowódcę 1. armii pancernej, generała Siergieja Kisiela, który też wysyłał do wykonania operacji karnych żołnierzy poborowych wbrew rozkazom najwyższego dowództwa" - napisano w komunikacie. Stanowisko stracił także dowódca 22. korpusu armijnego, generał Arkadij Marzojew.

CZYTAJ TAKŻE: PILNE! Rosjanie zaatakowali tuż przy granicy z Polską. Nocne ostrzał kolei!

Sonda
Czy znasz kogoś, kto popiera działania Putina?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE