Rudy Giuliani były prawnik prezydenta USA, Donalda Trumpa z zawieszoną praktyką adwokacką

2021-06-24 21:52
Rudy Giuliani, prawnik Donalda Trumpa
Autor: MANDEL NGAN/AFP/East News Rudy Giuliani, prawnik Donalda Trumpa

Sąd orzekł USA orzekła, że Rudy Giuliani, były burmistrz Nowego Jorku i prawnik prezydenta USA Donald Trumpa „przekazał ewidentnie fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia sądom, prawodawcom i opinii publicznej” w ramach wysiłków na rzecz obalenia wyników wyborów prezydenckich w 2020 roku. Został zawieszony w prawie do wykonywania zawodu na terytorium stanu Nowy Jork.

Sąd Najwyższy argumentował decyzję tym, że Rudy Giuliani głosił fałszywe stwierdzenia na temat fałszerstw w wyborach 2020 r. − Ale nie można po prostu kłamać w sądzie − powiedział ekspert CNN Eliego Honiga komentując sprawę w CNN. Jego zdaniem decyzje sądu, takie jak w przypadku byłego prawnika Trumpa są wielką rzadkością, bo prawnikom - z racji swojego zawodu - "wiele uchodzi na sucho”. Rudy Giuliani został zawieszony w praktyce adwokackiej w stanie Nowy Jork. Sąd orzekł, że prawnika  „przekazał ewidentnie fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia sądom, prawodawcom i opinii publicznej” w ramach wysiłków na rzecz obalenia wyników wyborów prezydenckich w 2020 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze