Maria Zacharowa

i

Autor: AP Photo/Alexander Zemlianichenko Maria Zacharowa

Wojna na Ukrainie

Rzeczniczka MSZ Rosji grozi Polsce. "Bezpośrednie zaangażowanie w konflikt"

2023-03-10 15:26

Rzeczniczka rosyjskiego resortu zagranicznego zaczęła straszyć Polskę. W związku z nieoficjalnymi doniesieniami o tworzeniu na Ukrainie Polskiego Legionu Ochotniczego Maria Zacharowa powiedziała, że sytuacja ta grozi "bezpośrednim zaangażowaniem Polski w konflikt ukraiński".

Maria Zacharowa straszy Polaków. Mówi, że utworzenie Polskiego Legionu Ochotniczego na Ukrainie grozi "bezpośrednim zaangażowaniem Polski w konflikt ukraiński"

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ znowu "zabłysnęła" ostrą wypowiedzią w związku z wojną na Ukrainie. Maria Zacharowa, mimo bycia twarzą resortu spraw zagranicznych, znana jest z mało dyplomatycznego języka. Przykładowo po zagranicznej wizycie Wołodymyra Zełeńskiego za granicą nazwała prezydenta Ukrainy "su...synem Zachodu". Tym razem Zacharowa zaczęła grozić Polsce. W związku z nieoficjalnymi doniesieniami o tworzeniu na Ukrainie Polskiego Legionu Ochotniczego Maria Zacharowa powiedziała, że sytuacja ta grozi "bezpośrednim zaangażowaniem Polski w konflikt ukraiński". Dodała, że nasz kraj ma na celu "pełzający podbój Ukrainy", wpisując się w znaną już kremlowską retorykę, zgodnie z którą Polska w sekrecie planuje zajęcie zachodnich ukraińskich ziem.

Maria Zacharowa wypowiedziała się o polskich ochotnikach na Ukrainie

"Warszawa zamierza rozmieścić tam swoją infrastrukturę, by wzmocnić polskie zgrupowanie, które zgodnie z zapowiedziami będzie działało jako Polski Legion Ochotniczy" - powiedziała Zacharowa cytowana przez RIA Novosti. Jak dodała, "nie przeszkadza to nikomu w Warszawie". Tymczasem jak ustalił Onet, za organizacją Polskiego Legionu Ochotniczego stoi Polak, jednak jednostka nie będzie częścią Legionu Terytorialnej Obrony Ukrainy, w którym dotychczas walczyli polscy ochotnicy. Nowy Legion będzie podlegał bezpośrednio pod Ministerstwo Obrony Ukrainy. Polskie władze nie komentują tych doniesień.

Sonda
Czy boisz się, że Putin zaatakuje państwa NATO?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Minimum trzy razy wyprowadzimy Cię w pole!

Pytanie 1 z 15
Na rozruch coś łatwego - wskaż poprawną pisownię:
Rok Wojny: Jan Tomaszewski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany