Samoloty putina nad Bałtykiem

i

Autor: Shutterstock

Wojna na Ukrainie

Samoloty Putina nad Bałtykiem. "Strzelały z broni pokładowej"

2023-06-27 11:20

Rosyjskie samoloty wojskowe pojawiły się nad Morzem Bałtyckim. Władze w Moskwie potwierdzają, że ruszyły ćwiczenia taktyczne. "Załogi Su-27 Floty Bałtyckiej strzelały z broni pokładowej do pocisków manewrujących i pozorowanych samolotów wroga" - poinformowało ministerstwo obrony. Tymczasem do niepokojących incydentów lotniczych doszło niedawno nad Morzem Czarnym.

Rosjanie przeprowadzają ćwiczenia bojowe nad Bałtykiem w rejonie Królewca. Będzie też całodobowa służba Su-27

Nad Bałtykiem pojawiły się rosyjskie samoloty wojskowe. Jak potwierdziło ministerstwo obrony Rosji, myśliwce odbyły ćwiczenia taktyczne. "Załogi Su-27 Floty Bałtyckiej strzelały z broni pokładowej do pocisków manewrujących i pozorowanych samolotów wroga" - poinformowało ministerstwo obrony. Jak dodali jego przedstawiciele, celem ćwiczeń jest sprawdzenie gotowości załóg lotniczych do wykonywania zadań bojowych. Jednak według Reutersa nie są to tylko jednorazowe ćwiczenia, a załogi Su-27 mają pełnić w rejonie Królewca całodobową służbę bojową.

Incydent z udziałem brytyjskich i rosyjskich samolotów nad Morzem Czarnym

Tymczasem do niepokojących incydentów lotniczych doszło niedawno nad Morzem Czarnym. Poinformowała o nich Rosja za pośrednictwem mediów społecznościowych ministerstwa obrony. Według tych relacji rosyjskie myśliwce próbowały przechwycić brytyjskie samoloty wojskowe nad Morzem Czarnym po tym, jak maszyny bojowe Typhoon, którym towarzyszył samolot rozpoznawczy RC-135, zbliżyły się do rosyjskiej granicy. Brytyjskie samoloty „zawróciły i oddaliły się od rosyjskiej granicy” po tych wydarzeniach.

Sonda
Czy Ukraińcy wyprą Rosjan z Krymu?

QUIZ geograficzny. Europa nie ma przed Tobą tajemnic? Ten test da odpowiedź

Pytanie 1 z 12
1. Ile jest państw na mapie politycznej Europy?
UkrAlina Agnieszka Legucka 23.06.2023
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany