Ten przebój znał cały świat

Sinead O'Connor nie żyje. Irlandzka piosenkarka miała 56 lat

2023-07-26 20:26

Sinead O'Connor nie żyje. O śmierci irlandzkiej piosenkarki poinformował w środę (26 lipca) portal dziennika „Irish Times”. Jej przebój „Nothing Compares 2 U” znał cały świat. Miała 56 lat.

Zmarła Sinead O'Connor. Miała 56 lat

- Irlandzka piosenkarka Sinead O'Connor zmarła w wieku 56 lat – poinformował w środę, 26 lipca, portal irishtimes.com.

Artystka z Dublina światową sławę zyskała w 1990 roku dzięki przebojowi „Nothing Compares 2 U”. W sumie miała na koncie 10 albumów studyjnych. W bieżącym roku otrzymała nagrodę za klasyczny irlandzki album podczas RTÉ Choice Music Awards, nagrody przyznawane przez irlandzką telewizję publiczną.

Skandal ze zdjęciem papieża

O Sinead O'Connor zrobiło się głośno w 1992 r., kiedy podczas programu Saturday Night Live podarła zdjęcie Jana Pawła II. Jak mówiła, był to protest przeciwko postępowaniu Kościoła Katolickiego, który milczał w sprawie molestowania dzieci przez księży.

Irlandka w 2018 roku przeszła na islam i zmieniła nazwisko na Shuhada Sadaqat, nadal jednak występowała jako Sinead O'Connor.

Na co zmarła Sinead O'Connor?

Na razie nie poinformowano, co było przyczyną śmierci Sinead O'Connor.

Przypomnijmy, że artystka od lat zmagała się z problemami psychicznymi. Wielokrotnie publicznie opowiadała m.in. o życiu z chorobą afektywną dwubiegunową (ChAD) oraz zaburzeniach osobowości typu borderline.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany