Słynny drapieżca seksualny ma koronawirusa. Jak się zaraził?

2020-03-23 12:45

Szokujące doniesienia z celi byłego hollywoodzkiego producenta filmowego, Harveya Weinsteina. Okazuje się, że skazany za gwałt i napaść seksualną Weinstein zaraził się Covid-19! Jak do tego doszło? Gdy zapadł wyrok w Nowym Jorku, Weinstein trafił do szpitala ze względu na problemy z sercem. Później ponownie trafił do więzienia.

Kilkanaście godzin po ogłoszeniu wyroku 11 marca 2020 r., w którym sąd w Nowym Jorku skazał Weinsteina na 23 lata więzienia za gwałt i napaść seksualną, trafił do szpitala Bellevue na Manhattanie. Po ogłoszeniu wyroku miał się poczuć słabo i odczuwać ucisk w klatce piersiowej. Wiadomo, że były hollywoodzki producent miał problemy z sercem, a na początku marca przeszedł również operację serca. Oprócz tego choruje na cukrzycę, ma wysokie ciśnienie krwi.

Po hospitalizacji ponownie trafił do więzienia, a tam okazało się, że ma Covid-19! Weinstein przebywa w izolatce w więzieniu Wende Correctional Facility w stanie Nowy Jork. Departament więziennictwa nie potwierdził, że to Weinstein jest zakażony, ale przyznał, że w więzieniu dwie osoby są nosicielami SARS-CoV-2. 

Harvey Weinstein został skazany za wymuszenie aktu seksualnego na asystentce Mimi Haleyi w 2006 r. i gwałtu na początkującej wówczas aktorce Jessice Mann w 2013 r. 

Koronawirus Raport
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE