Superwpadka! Egipskie ciemności na Super Bowl

2013-02-05 3:00

Niedzielny finał ligi futbolowej - Super Bowl XLVII - był niewątpliwie historyczny. Po raz pierwszy o puchar walczyli bracia - John i James Harbaugh, trenerzy rywalizujących drużyn. Po raz pierwszy czas antenowy na emisję reklam był tak drogi - 4 mln dol. za 30 sekund.

Rekordowa liczba widzów oglądała mecz w telewizji i Internecie. Po raz pierwszy jeden z zawodników - Jacoby Jones, skrzydłowy Baltimore Ravens - przebiegł 108 jardów (niecałe 99 metrów, ustanawiając nowy rekord NFL. I po raz pierwszy w czasie finału miała miejsce mega- wpadka. Po drugiej kwarcie, po koncercie Beyoncé, kiedy Ravens wygrywali 28:6, nagle na dużej części stadionu (Mercedes-Benz Superdome) zgasło światło. Awaria trwała w sumie ponad 30 minut. W tym czasie odpowiedzialna za transmisję meczu telewizja CBS nadawała przez cały czas, korzystając z akumulatorów.

Ta nieplanowana przerwa wyraźne pomogła zawodnikom z San Francisco, którzy zaczęli grać bardzo dynamicznie i uderzyli do ataku. Nie zdążyli już jednak wyrównać. Mecz zakończył się wynikiem 34:31 dla Ravens.

Mimo wpadki większość komentatorów i fanów futbolu przyznaje, że 47. finał NFL był jednym z lepszych w historii.