Świat wygrywa z pandemią! OSTATNI pacjent w Wuhan wyzdrowiał

2020-04-27 11:10
Wuhan wraca do życia
Autor: AP Wuhan wraca do życia

Z różnych części świata napływają dobre wiadomości na temat pandemii koronawirusa. Nawet te kraje, które jeszcze niedawno były najbardziej dotknięte przez atak koronawirusa zaczynają pomału wracać do życia. A najlepsze wiadomości docierają z chińskiego Wuhan, które było epicentrum zarazy.

Czy to wreszcie koniec pandemii koronawirusa? Jeszcze zdecydowanie zbyt wcześnie, by odtrąbić zwycięstwo nad Covid-19, ale z różnych części świata napływają coraz to inne dobre wiadomości. Najlepsze pochodzą z chińskiego Wuhan, które było epicentrum zarazy. Ze szpitala został tam wypisany ostatni w całej prowincji Hubei pacjent, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem. Oznacza to, że przynajmniej według danych oficjalnych niegdysiejsze oko cyklonu jest już całkowicie wolne od zabójczego patogenu.

Tymczasem otwarcie zapowiadają nawet Włochy. Już od 18 maja czynne będą między innymi parki, muzea i biblioteki, jednak szkoły pozostają zamknięte i nadal nie bedzie można podrożować między regionami kraju bez ważnego powodu. W Australii zwycięstwo nad koronawirusem jest coraz bardziej widoczne, a sytuacja zbliża się do tej, jaka obecnie jest w Chinach. Odnotowano tam ostatnio już tylko 10 nowych zakażeń koronawirusem na dobę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Marek Migalski: Znaleźliśmy się w sytuacji patologicznej [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE