Szok! W McDonalds brakuje... frytek. Restauracja wydziela małe porcje!

i

Autor: SHUTTERSTOCK Frytki to towar deficytowy

Szok! W McDonald's brakuje... frytek. Restauracja wydziela klientom porcje!

2021-12-22 9:28

Jeden z najbardziej znanych na świecie barów z fast foodem zaczął w Japonii reglamentować jeden ze swoich najpopularniejszych produktów, czyli frytki. Powodem takiej decyzji są potężne opóźnienia w dostawie ziemniaków, jakich doświadcza sieć restauracji. Na razie więc bary w Japonii będą sprzedawały tylko małe porcje swojego flagowego dania.

Z taką sytuacją klienci japońskich restauracji tej sieci będą się musieli liczyć od najbliższego piątku (24 grudnia) do 30 grudnia. „McDonald's Japan tymczasowo ograniczy sprzedaż średnich i dużych frytek w ramach proaktywnego środka, aby zapewnić klientom możliwość dalszego ich kupowania" - cytuje komunikat restauracji "BBC".  Jak informuje stacja, przedstawiciele japońskiego McDonald's tłumaczą, że zwykle do produkcji frytek używają ziemniaków sprowadzonych dla nich do portu w pobliżu Vancouver w Kanadzie. Niestety, z powodu szkód powodziowych i dramatycznego wpływu pandemii na globalny łańcuch dostaw, statki mają ogromne opóźnienia. Reagując na kryzysową sytuację, sieć barów chce teraz spróbować sprowadzać surowiec drogą powietrzną. 

CZYTAJ TAKŻE: Britney Spears i jej chłopak zdradzają PIKANTNE plany na święta. Nie uwierzysz, co będą robić!

CZYTAJ TAKŻE: Śnieg w Egipcie! Mieszkańcy Aleksandrii są w SZOKU. To może być najgorsza zima od lat

W Zgierzu powstała pierwsza w Polsce restauracja samochodowa!

To nie jest pierwsza sytuacja, w której sieć barów w Japonii musi ograniczać sprzedaż któregoś ze swoich flagowych produktów. Frytek brakowało tam już w 2014 roku, w związku z przedłużającym się sporem przemysłowym, dotyczącym 29 portów na zachodnim wybrzeżu USA. Z kolei w sierpniu tego roku problemy miał McDonald's w Wielkiej Brytanii, który mierzył się z brakiem produktów, potrzebnych do przyrządzania koktajli.

CZYTAJ TAKŻE: Szok! Słynna potrawa narodowa ZAKAZANA. Obywatele nie kryją oburzenia

Sonda
Jak często jesz fastfoody? Pizza, hamburgery, frytki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE