Szok! Wszczepili mu czaszkę w brzuch

2013-12-30 3:00

To medyczny cud! Brytyjscy lekarze uratowali życie Lewisowi Smithowi (12 l.) cierpiącemu na obrzęk mózgu, przenosząc mu część czaszki do... brzucha!

Lewis Smith (12 l.) każdą wolną chwilę spędzał z kolegami na boisku. Gdy mały sportowiec dostał piłką w głowę, myślał, że tylko nabił sobie guza. Po paru dniach dziecku spuchła cała twarz. - Wzięliśmy to za wstrząs mózgu i zawieźliśmy syna do szpitala - opowiada mama Lewisa.

Niestety, prześwietlenie wykazało, że uraz jest bardzo poważny. Obrzęk spowodował, że kości czaszki uciskały mózg, a w dodatku doszło do zakażenia bakterią. Lekarze zdecydowali się na niezwykły zabieg - wycięli dziecku fragment czaszki, zoperowali mózg, a odciętą kość... wszczepili do brzucha, by w ten sposób ją zakonserwować.

Przez dwa miesiące Lewis miał na głowie opatrunek i kawałek własnej czaszki w brzuchu. Gdy obrzęk ustąpił, chirurdzy wyjęli kość i wstawili ją na swoje miejsce. Teraz jedynym zmartwieniem dzielnego chłopca jest to, że w piłkę będzie mógł pograć dopiero za parę miesięcy.

Polecamy: Operacja "made in China"! Lekarze przyszyli mu rękę do... nogi

Wszczepili mu głowę w brzuch
Autor: archiwum se.pl
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE