Szokujące ogłoszenia o pracę w Rosji. Za TO dają 6 tys. zł miesięcznie!

i

Autor: AP, Materiały prasowe Szokujące ogłoszenia o pracę w Rosji. Za TO dają 6 tys. zł miesięcznie!

Ktoś się skusi?

Szokujące ogłoszenia o pracę w Rosji. Za TO dają 6 tys. zł miesięcznie!

2022-12-16 13:36

Kanał "Możem Objasnit" informuje, że na rosyjskich portalach z ofertami pracy pojawiły się ogłoszenia o naborze między innymi do... kopania okopów. Doświadczenie nie jest wymagane, "wystarczy być zdrowym". Choć, jak głoszą oferty, dla osób niepełnosprawnych również znajdzie się zajęcie. Wiemy, ile płacą za taką robotę.

"Na stronach internetowych Avito, Vkontakte i HeadHunter pojawiły się ogłoszenia o zatrudnianiu robotników do budowy fortyfikacji i kopania rowów w obwodach zaporoskim, ługańskim i biełgorodzkim. Kandydaci będą musieli kopać rowy, budować fortyfikacje i ziemianki, montować drewniane tarcze do wzmacniania okopów, instalować piramidy przeciwpancerne i osłaniać przyczepy stalą" - podaje na Telegramie "Możem Objasnit". Do pracy rekrutuje firma StroyKom, która zbudowała między innymi Most Krymski. 

Putin nie ma ludzi do budowy fortyfikacji. Przydadzą się nawet niepełnosprawni

Z opisów stanowisk wynika, że aby zostać zatrudnionym, nie trzeba się wykazać żadnym doświadczeniem. Jedynym warunkiem jest dobra kondycja fizyczna, choć, jak można przeczytać w ofertach, "nie zabraknie pracy dla osób niepełnosprawnych". Zatrudniający pokryje koszty sprowadzenia pracowników na miejsce, wyżywienia i zakwaterowania. "Możem Objasnit" zaznacza jednak, że opinie o pracodawcy są bardzo kiepskie.

Rosja rekrutuje do budowy okopów. "Nie bierz tej roboty, uciekaj!"

Pracownicy świadczący usługi dla StroyKom piszą, że mieszkają w namiotach wojskowych, ich warunki życia są złe, płace są opóźnione i nie są wypłacane w całości. "Nie zakochuj się w Stroykom LLC, bez względu na to, ile ci obiecują. Uciekaj!". No właśnie, ile obiecują? "Kandydatom oferuje się pracę rotacyjną od 30 do 90 dni z pensją od 89 do 258 tysięcy rubli" - pisze kanał. Jest to odpowiednio od nieco ponad 6 tys. zł do prawie 18. Myślicie, że będą chętni?

Sonda
Obawiasz się ataku Rosjan na Polskę?
Dr Ernest Wyciszkiewicz: "20 proc. Rosjan czuje się odpowiedzialna za zbrodnie i wie, że ta wojna jest kompletnie wbrew Rosji" [Raport Złotorowicza]
Nasi Partnerzy polecają