Tajemnicze nagranie o chorobie Putina! Oligarcha zdradził prawdę? Tego nikt się nie spodziewał!

2022-05-13 16:28
Prezydent Rosji Władimir Putin w czasie obchodów Dnia Zwycięstwa
Autor: MIKHAIL METZEL, SPUTNIK, KREMLIN POOL PHOTO VIA AP

Gargantuiczny stół, przymusowe testy w kierunku COVID-19, czy - podobno - pobieranie kału od i tak wąskiej grupy wizytujących Putina - wszystkie te praktyki od dawna są przedmiotem domysłów. O oficjalnych danych dot. zdrowia Putina przez najbliższe lata raczej możemy zapomnieć, ale amerykański magazyn New Line twierdzi, że jest w posiadaniu nagrania, na którym jeden z oligarchów rozwiewa wątpliwości. Putin jest chory na raka krwi?

Amerykański magazyn: Putin chory na raka krwi? "Mamy nagranie"

W czwartek amerykański magazyn New Lines opublikował obszerny artykuł nt. choroby Putina. Jeden z redaktorów Michael Weiss rzekomo uzyskał nagranie oligarchy bliskiego Kremlowi, na którym słychać wyraźną diagnozę: "Putin jest bardzo chory na raka krwi". Co do źródła, dziennikarze twierdzą, że otrzymali je od zachodniego inwestora (venture capital), który nagrał całą rozmowę - naturalnie bez wiedzy oligarchy. Materiał ma pochodzić z połowy marca, a New Lines otrzymał go pod warunkiem, że nie zostanie opublikowany.

Dlaczego źródło magazynu miałoby udostępnić tak ważne nagranie? - Mówi, że zdradził zaufanie kolegi z powodu obrzydzenia wojną na Ukrainie. Obrzydzenia, które jego nagrany potajemnie rozmówca najwyraźniej podziela - czytamy.

Zobacz też: Jej twarz stała się symbolem wojny na Ukrainie. Olena Kuryło walczy o wzrok w Polsce

Endokrynolog o Putinie: "Ma wygląd cushingoidalny"

Cytowany przez amerykański magazyn profesor endokrynologii z Uniwersytetu Oksfordzkiego Ashley Grossman przyjrzał się twarzy rosyjskiemu prezydentowi. Tym samym teorii o raku krwi nie grzebie, a wręcz przypisuje mu konkretne symptomy związane z używaniem sterydów. - Putin zawsze był bardzo wysportowanym mężczyzną o nieco szczeuplejszym wyglądzie. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat wydaje się, że jego twarz i szyja nabrały objętości. Nazywa się to cushingoidalnym wyglądem i jest zgodne z używaniem sterydów - czytamy. A te sterydy, jak twierdzi, są zwykle przepisywane w przypadku różnych rodzajów chłoniaka - dość agresywny rak krwi, wymagający intensywnej chemioterapii, lub szpiczaka - raka komórek plazmatycznych.

Tajemniczy oligarcha wyznał prawdę. Kim jest?

Choć wiarygodność - niepublikowanego przecież nagrania - może wydawać się wątła, magazyn New Lines podkreśla, że zweryfikował głos oligarchy z nagrania i ustalił jego tożsamość. Nie zostanie jednak zdradzona ze względu na etykę: przypomnijmy, że Rosja wprowadziła karę 15 lat pozbawienia wolności dla osób uznanych za winne rozpowszechniania "fałszywych" informacji o wojnie na Ukrainie. Informacja o raku Putina kwalifikowałaby się pod ten paragraf. O tajemniczym oligarsze, który miał wyjawić prawdę o Putinie wiadomo tyle: w 2021 r. był notowany na liście Forbesa 200 najbogatszych Rosjan. Tajemnicze nagranie ma trwać 11 minut, a w jego trakcie oligarcha potępia Putina, wojnę i to, co władca Rosji zrobił z gospodarką. "Mówi następnie, że "wszyscy mamy nadzieję", że Putin umrze na raka lub w wyniku jakiejś wewnętrznej interwencji w Moskwie, na przykład zamachu stanu, aby uchronić Rosję przed dalszym nieszczęściem" - czytamy.

Zobacz też: Grozi nam wojna nuklearna? Rosja straszy: "Katastrofalny scenariusz dla wszystkich"

Sonda
Czy twoim zdaniem Władimir Putin ukrywa chorobę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE