Testował szczepionkę na koronawirusa. Zmarł

2020-10-21 22:28 Norbert Amlicki
szczepionka na koronawirusa
Autor: PhotoLizM/pixabay.com

Koncerny farmaceutyczne szukają ochotników, którzy przetestują szczepionki na koronawirusa. Mimo strachu, jaki jest wszechobecny na całym świecie, to i tak znajdują się ochotnicy, kuszeni często ogromnym zarobkiem. Tester zmarł. Co dalej z badaniami?

W Brazylii zmarł ochotnik przetestowania szczepionki na koronawirusa. Badania są prowadzone przez koncern AstraZeneca i Uniwersytet Oksfordzki. Mężczyzna zmarł w wyniku jakichś komplikacji, które nie są ujawnione. Dlaczego? Badacze tłumaczą się tajemnicą lekarską. Co dalej z badaniami?

Warszawa: WYCIEKŁY ZDJĘCIA Szpitala Polowego na Narodowym. Szokujący widok [GALERIA]

- Po dokładnym zbadaniu tego przypadku w Brazylii nie mamy żadnych obaw o bezpieczeństwo badań klinicznych; zarówno brazylijski regulator, jak i niezależna komisja zaleciły kontynuację testów- oświadczył uniwersytet. 

Brazylia chce zakupić szczepionkę od AstraZeneca. Prezydent Brazylii zakomunikował, że nie kupi szczepionek z Chin dlatego koncern prowadzi badania nad tysiącem ochotników. Koronawirus bardzo dotknął Brazylię. Zakażonych koronawirusem jest już tams ponad 5,2 mln osób, z których ponad 154 tys. zmarło.

Najnowsze