Putin traci wzrok, w czasie wystąpień nie widzi co ma czytać

i

Autor: Shutterstock, AP Z Putinem jest już naprawdę źle?

To OSTATNIE chwile Putina? Traci wzrok, nie pamięta co mówi, ma potworne migreny

2022-07-11 9:25

Przedstawiciele międzynarodowych wywiadów nie mają wątpliwości: stan zdrowia prezydenta Rosji jest fatalny i wciąż się pogarsza. Władimir Putin podobno umiera na raka, cierpi na Parkinsona i straszne bóle głowy. Teraz okazuje się też, że traci pamięć i ledwo widzi. I właśnie dlatego "musi wygrać wojnę". "Musi zdążyć zanim umrze. To ma być jego spuścizna" - mówi amerykański dyplomata.

"Stan zdrowia Władimira Putina zmusza go do przyspieszenia wojny na Ukrainie" - mówi wprost Kurt Volker, były amerykański dyplomata. W programie "Conflict Zone" niemieckiej stacji Deutsche Welle stwierdził, że ze względu na to w najbliższym czasie możemy się spodziewać - wbrew temu, co sugeruje Kreml - przyspieszenia i zaostrzenia działań wojennych w Ukrainie. Jego zdaniem zdobycie Ukrainy ma być spuścizną Putina. "Aneksja kolejnych terenów Ukrainy ma się stać częścią jego osobistego dziedzictwa. Chce wygrać zanim umrze" - mówi Volker. A to podobno jest coraz bardziej prawdopodobne. Nie ma tygodnia, by zagraniczne media i wywiady wojskowe nie informowały o pogardzającym się stanie Putina i kolejnych chorobach, na które cierpi.

Władimir Putin umiera? Rak, demencja, Parkinson

Mówi się o tym, że ma raka krwi, raka żołądka, Parkinsona i demencję. Niedawno jeden z członków FSB zdradził zachodnim mediom, że rosyjski dyktator cierpi z powodu straszliwych migren, a dodatkowo traci wzrok. "A kiedy pojawia się w telewizji, ma przygotowane ogromne kartki papieru z napisanym tekstem, bo inaczej nie wiedziałby co ma mówić. Litery są tak duże, że każda strona może pomieścić tylko kilka zdań" - mówił w rozmowie z brytyjskim "Mirror". 

CZYTAJ TAKŻE: Putin przygotowuje się do napaści na Europę?! Pierwszym celem Polska? Pada data!

Gen. Mieczysław Cieniuch: Słowa Putina kierują się na konflikt nuklearny

Wojna na Ukrainie: rosyjscy żołnierze mają dość

Putin może więc nie mieć zbyt wiele czasu, by odnieść sukces w "specjalnej operacji wojskowej" - jak wojnę na Ukrainę nazywa Kreml. Tymczasem jego wojska mają coraz mniej siły i coraz gorsze morale. "Ciągłe zaangażowanie w walkę rosyjskich żołnierzy wysłanych na wojnę na Ukrainę, bez żadnych przerw od intensywnych działań zbrojnych, prowadzi do psychicznego i fizycznego ich wyczerpania. (...) Brak zaplanowanych przerw od intensywnych warunków bojowych jest najprawdopodobniej jedną z najbardziej szkodliwych z wielu kwestii osobowych wśród rozmieszczonych sił" - przekazało w poniedziałek, 11 lipca, brytyjskie ministerstwo obrony.

CZYTAJ TAKŻE: Trzymała 1,5-rocznego syna na ścisłej diecie, umarł z głodu. Matka zostanie skazana za morderstwo?

Sonda
Czy Polsce i krajom bałtyckim grozi bezpośrednia agresja militarna Putina?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany