most

i

Autor: AP/EAST NEWS most

Szokujące ustalenia

Tona haszyszu spadła z mostu! Ciężarówka z narkotykami ocalała, odzyskali ją mafiozi

2022-12-16 7:10

Niezwykłe ustalenia w sprawie pamiętnej katastrofy budowlanej we Włoszech! W 2018 roku runął most w Genui, zginęły wtedy 43 osoby. Jak podaje „Corriere della Sera”, po latach wyszedł na jaw pewien fakt związany z tragedią. Jak ustalono podczas śledztwa przeciwko mafii z Kalabrii, jednym z pojazdów, które runęły wtedy z mostu, była ciężarówka z 900 kilogramami haszyszu.

Ciężarówka wypełniona haszyszem jechała przez most. Nagle wiadukt runął, pojazd spadł w przepaść. Wiadomo, co zrobili mafiozi

Szokujące ustalenia w sprawie sławnej katastrofy budowlanej we Włoszech! W 2018 roku runął most w Genui, zginęły wtedy 43 osoby. Jak podaje „Corriere della Sera”, po latach wyszedł na jaw pewien fakt związany z tragedią. Jak ustalono podczas śledztwa przeciwko mafii z Kalabrii, jednym z pojazdów, które runęły wtedy z mostu, była ciężarówka z 900 kilogramami haszyszu. Wygadali się dwaj mafiozi, których rozmowę podsłuchano. Zniszczony pojazd typu chłodnia trafił do depozytu, a potem na złomowisko, ale mafiozi zdołali odzyskać go. Przez cały ten czas nikt nie wiedział, co jest w środku pojazdu. Co ciekawe, haszysz był nadal w środku i gangsterzy podzielili go między sobą. Niedługo jednak cieszyli się kontrabandą, bo w wyniku śledztwo udało się złapać aż 76 bossów kalabryjskich.

Katastrofa budowlana w Genui. W 2018 roku zawalił się tam most. Jak do tego doszło?

Most w Genui zawalił się 8 sierpnia 2018 roku. Tak zwany wiadukt Polcevera był częścią autostrady A10. W czasie katastrofy na moście było pełno samochodów. Pojazdy runęły w przepaść razem ze znajdującymi się w nich ludźmi. Zginęły wtedy 43 osoby. 3 sierpnia 2020 roku odbyło się otwarcie odbudowanego mostu w Genui. Jak wykazało śledztwo, przyczyną tragedii były zaniedbania konserwacji mostu, których osoby odpowiedzialne za to były świadome. Zarzuty usłyszało niemal 70 osób.

Sonda
Czy kary za posiadanie znacznej ilości narkotyków powinny być wyższe?

Najsłynniejsze mosty na świecie. Czy wiesz, gdzie się znajdują?

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się ten most?
Tower Bridge w Londynie
Nastolatka spadła z mostu Poniatowskiego w Warszawie. W akcji śmigłowiec LPR i łódź ratunkowa
Nasi Partnerzy polecają