Tornado zmiotło przedmieścia Chicago! Potworne zniszczenia. ZDJĘCIA

2021-06-22 13:00
Tornado zmiotło przedmieścia Chicago! Potworne zniszczenia
Autor: AP

Horror w Chicago! Przez przedmieścia Woodridge i Naperville przeszło w nocy niszczycielskie tornado i dosłownie zdemolowało całe ulice. Zniszczonych zostało aż 175 domów, wielu ludzi straciło dobytek życia. Pozrywane dachy, zmiażdżone samochody, budynki porozrywane tak, jakby były zrobione z papieru. Na szczęście jakimś cudem wszyscy mieszkańcy przedmieść Chicago przeżyli tę noc grozy, jest jednak ośmioro rannych. W Chicago mieszka bardzo wielu Polaków, jest ich tam ponad 180 tysięcy. Nie wiadomo jeszcze, czy nasi rodacy również ucierpieli w tym kataklizmie.

To prawdziwy cud, że nikt tam nie zginął! Przez przedmieścia Chicago, a zwłaszcza regiony Woodridge i Naperville przeszło w nocy niszczycielskie tornado. Zniszczonych zostało aż 175 domów, wielu ludzi straciło dobytek życia. Osiem osób zostało rannych, w tym jedna kobieta jest w stanie ciężkim, wszedzie widać pozrywane dachy, zmiażdżone samochody, pozrywane linie elektryczne i budynki zamienione w stertę desek. Potworna nawałnica przetoczyła się potem przez Naperville, Woodridge i Darien oraz Burr Ridge, gdzie jednak nie miała aż takiej siły. W oku cyklonu znalazło się właśnie Cihcago.

NIE PRZEGAP: To była zemsta na królowej Elżbiecie II. Ujawniono, co zrobił książę

A przecież to właśnie w Chicago mieszka bardzo wielu Polaków, jest ich tam ponad 180 tysięcy. Nie wiadomo jeszcze, czy nasi rodacy również ucierpieli w tym kataklizmie. - Jeśli nie było ofiar śmiertelnych - a nie było żadnych - jest to świetna wiadomość, biorąc pod uwagę liczbę ludności w tym rejonie, poziom zniszczeń i porę dnia, po godzinie 23, kiedy wielu ludzi może już spać - mówi Matt Friedle, meteorolog Krajowej Służby Pogodowej w Romeoville w stanie Illinois.

NIE PRZEGAP: Wróżka zobaczyła przyszłość rodziny królewskiej! Złamane serca i nowy król!

Czy dachy są odporne na: wichury? trąby powietrzne? huragan?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE