Tragiczna sytuacja Polaków w Wielkiej Brytanii: Traktują nas jak ŚMIECI!

2017-12-11 13:43
Tragiczna sytuacja w Wielkiej Brytanii. ŚNIEŻYCE sparaliżowały komunikację
Autor: East News Tragiczna sytuacja w Wielkiej Brytanii. ŚNIEŻYCE sparaliżowały komunikację

Intensywne opady śniegu sparaliżowały życie mieszkańców Wielkiej Brytanii. Śnieżyce spowodowały utrudnienia na drogach i doprowadziły do opóźnień w komunikacji lotniczej i kolejowej. Wielu Polaków utknęło na lotniskach z powodu odwołanych lotów. - Jesteśmy jak śmiecie traktowani. Nikt nam nie jest w stanie pomóc, a Angielki rozkładają ręce i twierdzą, że już takie krzyczące, jak ja nie robią na nich wrażenia - mówiła pani Katarzyna w rozmowie z RMF24.

Obfite opady śniegu w Wielkiej Brytanii sparaliżowały życie mieszkańców. W niedzielę z powodu śnieżyc odwołano niemal 600 lotów, w tym również do Polski. Polacy utkneli na lotniskach, poneiważ  niektóre loty zostały odłowane dosłownie w ostatnbiej chwili. - Nie mamy nic, dzwoniliśmy do konsulatu, konsulat nie odbiera, linie lotnicze też nie odbierają, nie ma tu nikogo, nic nie wiemy. Nie wiemy nawet gdzie i kto może nam bilet przebukować na jakikolwiek wolny termin - mówi w rozmowie z RMF24 pani Ewa. Polacy żalą się, że na lotnisku nie ma żadnego przedstawiciela firmy lotniczej, który mógłby im udzielić pomocy.

Ucierpiała także komunikacja lądowa.  W środkowej Anglii miejscowe władze nakazały kierowcom korzystanie z samochodów tylko w razie konieczności. Pracownicy szpitali są dowożeni do pracy specjalnie wynajętymi pojazdami. Kierowcy w Wielkiej Brytanii zostali ostrzeżeni przed złymi warunkami atmosferycznymi. Władze apelują do osób, które wybierają się w dalsze podróże, aby zabierały ze sobą ciepły ubiór, pożywienie, leki i łopatę na wypadek utknięcia w zaspie. Ponad 2,5 tysiąca osób zostało pozbawionych dostaw prądu. Wydano ostrzeżenie dla kilku regionów Wielkiej Brytanii przed silnym wiatrem - jego prędkość może sięgać nawet 144 km/h.

Zobacz: Płoną domy gwiazd! Wielkie pożary w Stanach Zjednoczonych

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE