Tusk o otruciu byłego rosyjskiego szpiega: Kiedy ustalimy fakty, potępimy Rosję...

2018-03-14 17:36 i.d

Donald Tusk zabrał głos w sprawie otrucia Skripala. Z ust przewodniczącego Rady Europejskiej padły mocne słowa pod adresem Rosji. Kwestia otrucia byłego rosyjskiego szpiega zostanie poruszona podczas przyszłotygodniowego szczytu Unii Europejskiej.

Otrucie Skripala - byłego rosyjskiego szpiega, który współpracował z wywiadem Wielkiej Brytanii - odbiło się głośnym echem. Badania wykazały, że Siergiej Skripal i jego córka zostali otruci z użyciem bronii chemicznej. Theresa May postawiła Putinowi ultimatum, a następnie zapowiedziała wydalenie z kraju 23. rosyjskich dyplomatów. Relacje między Wielką Brytanią a Rosją jeszcze nigdy nie były tak napięte. Donald Trump zapowiedział rozmowę z Theresą May na temat ataku. Otrucie Skripala potępił również MSZ Niemiec. Teraz głos w sprawie zabrał przewodniczący Rady Europejskie Donald Tusk.

Donald Tusk o otruciu Skripala

"Wyrażam pełną solidarność z brytyjską premier Theresą May w związku z brutalnym atakiem, zainspirowanym prawdopodobnie przez Moskwę" - napisał na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Były polski premier zapowiedział również, że jest gotów poruszyć sprawę Skkripala na przyszłotygodniowym szczycie Unii Europejskiej.

- Dla prawdziwych przyjaciół powinno to być oczywiste: gdy dochodzi do rozpowszechniania fałszywych informacji, ingerowania w nasze wybory i atakowania ludzi z użyciem środka paralityczno-drgawkowego na naszym terytorium, odpowiedzią powinny być nie transatlantyckie sprzeczki, lecz transatlantycka jedność - stwierdził szef RE.

Andrzej Duda o otruciu Skripala

Również prezydent Polski skomentował sprawę otrucia Skripala. W oświadczeniu dla PAP Andrzej Duda oznajmił, że wiadomość o "brutalnym zamachu" na rodzinę Skripalów przyjął z "głębokim niepokojem". Prezydent podkreślił, że "użycie broni chemicznej na terytorium naszego strategicznego sojusznika nie może pozostać bez odpowiedzi". Stwierdził, że "sprawcy powinni zostać zidentyfikowani i ukarani".

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze