Uciekał przed policją tirem pełnym truskawek! 100 kilometrów szalonego pościgu

i

Autor: Shutterstock; Twitter/LVZ Uciekał przed policją tirem pełnym truskawek! 100 kilometrów szalonego pościgu

Pościg za tirem

Uciekał przed policją tirem pełnym truskawek! 100 kilometrów szalonego pościgu

2023-03-03 9:20

Szalony pościg na autostradzie! Naćpany Czech aż sto kilometrów uciekał policji, kierując tirem wypełnionym po brzegi mrożonymi truskawkami. Po drodze taranował barierki i radiowozy. Narkotesty wykazały, że zażywał amfetaminę i kokainę. Trudno na razie oszacować, jakich strat narobił 32-letni czeski kierowca.

Szalony pościg niemieckimi autostradami za tirem pełnym truskawek. Naćpany Czech uciekał aż sto kilometrów

Dantejskie sceny rozegrały się na niemieckich autostradach A38, A14 i A17. Do niebezpiecznej i nietypowej zarazem sytuacji doszło w czwartek, 2 marca wieczorem. Kierowca jadący trasą z Lipska do Drezna zauważył, jak jedna z ciężarówek uderza w bariery, a potem odjeżdża niby nigdy nic. Wydawało się, że kierujący może być pod wpływem alkoholu albo środków odurzających. Świadek zdarzenia zadzwonił na policję. Wkrótce pędzący 40-tonowy tir z przyczepą chłodnią, który wcześniej uderzył w barierkę, natrafił na swojej drodze na radiowóz. Policjantka próbowała zatrzymać kierowcę pojazdu, ale ten tylko staranował radiowóz i dodał gazu! Policjantka została ranna, a jej koledzy ruszyli w pościg za szalonym tirowcem wiozącym tony mrożonych truskawek.

32-latek taranował ciężarówką barierki i radiowozy, zanim wylądował w rowie

A on nie zamierzał się poddać. W asyście radiowozów zdołał przejechać sto kilometrów i po drodze stracić jedną oponę, zanim wylądował w rowie przy A17. Okazało się, że uciekający pirat drogowy to 32-latek z Czech. Sprawiał wrażenie odurzonego, a wyniki narkotestów potwierdziły te przypuszczenia. 32-latek był pod wpływem amfetaminy i kokainy. Zabrano mu prawo jazdy i trafił do aresztu. Na razie trudno oszacować straty spowodowane przez truskawkowego pirata.

Sonda
Spotkałeś się z agresją na drodze?

QUIZ - Sprawdź, czy jesteś dobrym kierowcą. Najlepsi zdobędą komplet punktów!

Pytanie 1 z 15
W terenie zabudowanym, od godz. 23:00 do 5:00 można poruszać się z prędkością...
Pirat drogowy za kierownicą tira. Gigantyczny mandat dla Serba
Nasi Partnerzy polecają