Uczeń polizał palec i zrobił to. Doprowadził do wielkiej afery!

i

Autor: Shutterstock Uczeń, który polizał palec i dotknął nim talerza na taśmie sushi, miał doprowadzić do ogromnych strat firmę, która prowadzi sieć restauracji, zdj. ilustracyjne

Straty sięgają milionów?

Uczeń polizał palec i zrobił to. Doprowadził do wielkiej afery!

2023-06-10 13:49

Uczeń, który polizał palec i dotknął nim talerza na taśmie sushi, miał doprowadzić do ogromnych strat firmę, która prowadzi sieć restauracji. Na nagraniu, które trafiło do internetu, widać, że chłopak z Gifu w Chinach liże również butelkę sosu sojowego i miseczkę. Zdaniem przedsiębiorstwa wideo zniechęciło do korzystania z usług sieci znaczną liczbę klientów.

Uczeń polizał palec i dotknął taśmy sushi. Firma z Chin żąda wielomilionowego odszkodowania

67 milionów jenów żąda od ucznia z Gifu w Chinach właściciel sieci restauracji, po tym jak chłopak polizał palec i dotknął nim taśmy sushi w lokalu - informuje Polsatnews.pl. Zdaniem przedstawicieli firmy doprowadziło to odwrócenia się od niej klientów, którzy wskutek zdarzenia mieli zacząć kwestionować higienę panującą w jej obiektach. Japońska firma Akindo Sushiro Co. oceniła swoje straty na 16 miliardów jenów. Korzystający z jej usług ludzie dowiedzieli się o wszystkim z internetu, gdzie trafił filmik. Na nagraniu widać ponadto, że chiński uczeń liże również butelkę z sosem sojowym i miseczkę, by również dotknąć taśmy sushi. Po opublikowaniu wideo w przestrzeni publicznej pojawiło się nawet określenie "terroryzmu sushi". Jak podaje CNN, radca prawny reprezentujący chłopaka przed Sądem Rejonowym w Osace wnosi o oddalenie skargi, zgodnie z którą jego klient musiałby zapłacić w przeliczeniu na polską walutę ok. 2 mln zł. Jak dodaje, chłopak przyznaje się do winy, ale to niemożliwe, by jego zachowanie miało związek ze spadkiem liczby klientów sieci restauracji, co jest raczej efektem dużej konkurencji na rynku.

Sonda
Jak często jadasz sushi?
Wideoblog Ewy Wąsikowskiej: Nowy program Magdy Gessler. Połączy seks z gotowaniem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany