Udusiła dwójkę dzieci, chciała zabić trzecie i siebie! Powodem depresja poporodowa

i

Autor: David L. Ryan/AP; Facebook Udusiła dwójkę dzieci, chciała zabić trzecie i siebie! Powodem depresja poporodowa

Dramat w USA

Udusiła dwójkę dzieci, chciała zabić trzecie i siebie! Powodem depresja poporodowa?

2023-01-28 6:50

Wielka tragedia w rodzinie lubianej położnej! Policja podejrzewa, że to depresja poporodowa mogła doprowadzić do tych dramatycznych wydarzeń. 32-latka spod Bostonu udusiła dwójkę swoich dzieci i chciała zabić najmłodsze, a potem wyskoczyła oknem. Ona i najmłodszy syn przeżyli. Ciała dzieci znalazł ojciec...

Matka zabiła dwójkę dzieci, próbowała zabić trzecie. Skoczyła przez okno, przeżyła. Lindsay Clancy miała depresję poporodową?

Aż trudno uwierzyć, że taka tragedia mogła wydarzyć się właśnie w tej rodzinie. Lindsay Clancy (32 l.) i Patrick Clancy (34 l.) z Duxbury wydawali się idealną parą. Mieli trójkę dzieci, najmłodsze ma zaledwie siedem miesięcy. Na zdjęciach cała rodzina z córką Corą (+5 l.) i synkiem Dawsonem (+3 l.) sprawiała wrażenie bardzo szczęśliwej, a Lindsay była z zawodu położną i wydawało się, że kocha dzieci ponad wszystko. Czy to depresja poporodowa sprawiła, że kobieta zabiła własne maleństwa? Tę hipotezę bada teraz policja z Massachusetts. Tragedia rozegrała się 24 stycznia, w ostatni wtorek. Patrick Clandy wrócił z pracy do domu i zastał tam makabryczny widok. Jego żona leżała bezwładnie pod domem, na drugim piętrze było otwarte okno. W środku była trójka nieprzytomnych dzieci z widocznymi ciężkimi obrażeniami. Zrozpaczony mężczyzna wezwał pogotowie i policję. Lekarz pogotowia stwierdził zgon dwójki starszych dzieci. 5-letnia Cora i 3-letni Dawson zostali uduszeni. 7-miesięczny chłopczyk cudem przeżył. Podobnie jak matka, która próbowała popełnić samobójstwo, ale przetrwała upadek z drugiego piętra. Kobieta leży teraz w szpitalu. Funkcjonariusze chcą postawić jej zarzuty: trzy dotyczą uduszenia oraz napaści przy użyciu śmiercionośnego narzędzia, która doprowadziła do śmierci dwójki dzieci.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys bądź masz myśli samobójcze, zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212

Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108

Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123

Strona internetowa pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy znasz kobietę, która cierpi/cierpiała na depresję poporodową?

Jak dobrze pamiętasz czasy PRL-u? Quiz

Pytanie 1 z 10
Jakiś czas temu cała Polska oczekiwała statków z węglem z Indonezji. W PRL-u legendarne statki miały przywieźć:
M jak mama - Jak rozpoznać depresję poporodową?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki