police line

i

Autor: dreamstime

USA. Strzelanina w szkole w pobliżu Denver. Jeden uczeń nie żyje [WIDEO]

2019-05-08 10:32

Dwaj uczniowie, uzbrojeni w broń palną otworzyli ogień w szkole średniej w okolicach Denver w stanie Kolorado (USA). Nie żyje 18-latek, siedmiu rannych uczniów jest w stanie krytycznym. Napastników obezwładniono i aresztowano. Nieznane są motywy ich działania.

Do strzelaniny doszło w szkole średniej w miejscowości Highlands Ranch na południe od Denver w stanie Kolorado. Dwaj uzbrojeni w pistolety uczniowie, z których jeden był pełnoletni, wtargnęli do szkoły i zaczęli strzelać. Rannych zostało ośmiu uczniów, większość z nich jest w stanie krytycznym, jeden z nich zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Podczas strzelaniny nie ucierpiał żaden z nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Napastników obezwładniono i aresztowano. Podczas ataku w kompleksie szkolnym przebywało około 1800 uczniów.

Policja na razie nie ustaliła motywu działania sprawców, wiadomo, że do tej pory nie byli notowani.

Szkoła, w której doszło do strzelaniny, położona jest zaledwie 10 km od miejscowości Littleton, gdzie 20 lat temu w tamtejszym liceum dwaj uczniowie zastrzelili 12 rówieśników i nauczyciela, po czym odebrali sobie życie.

ZOBACZ TAKŻE: Czterech rannych, jedna osoba zabita. Śmiertelna strzelanina w NJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE