John Kirby

i

Autor: AP Photo John Kirby

Tajemniczy obiekt

USA zestrzeliły nieznany obiekt nad Alaską! "Naruszył przestrzeń powietrzną"

2023-02-10 21:02

Kolejny chiński balon szpiegowski, a może coś zupełnie innego? Stany Zjednoczone zestrzeliły niezidentyfikowany obiekt latający nad Alaską. Wiadomo na razie tylko tyle, że naruszył przestrzeń powietrzną Stanów Zjednoczonych i stanowił zagrożenie dla ruchu lotniczego.

Niezidentyfikowany obiekt latający naruszył przestrzeń powietrzną Stanów Zjednoczonych! Joe Biden wydał rozkaz zestrzelenia

Tajemniczy incydent w Stanach Zjednoczonych! Jak poinformował dziś wieczorem czasu polskiego rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby, Stany Zjednoczone zestrzeliły niezidentyfikowany obiekt latający nad Alaską. Wiadomo na razie tylko tyle, że naruszył przestrzeń powietrzną Stanów Zjednoczonych i stanowił zagrożenie dla ruchu lotniczego. "Mogę potwierdzić, że Departament Obrony śledził w ostatnich 24 godzinach obiekt na wysokiej wysokości nad przestrzenią powietrzną Alaski (...) Prezydent Biden rozkazał wojsku zestrzelenie go i zrobiono to nad naszymi wodami terytorialnymi" - powiedział Kirby. Jak dodał, obiekt był znacznie mniejszy, niż chiński balon szpiegowski zestrzelony nad USA w ubiegłym tygodniu i poruszał się na wysokości 12 tys. metrów.

Chiński balon tydzień temu zestrzelony nad USA. Nowy obiekt był znacznie mniejszy

1 lutego nad amerykańskim stanem Montana zauważono zagadkowy chiński balon. Waszyngton nazwał jego pojawienie się "wyraźnym naruszeniem" suwerenności Stanów Zjednoczonych. Pekin przekonywał, że to tylko balon meteorologiczny, którzy przypadkiem zabłądził nad Amerykę. Chiny wyraziły ubolewanie z powodu tego incydentu, ale według władz USA tak naprawdę był to balon szpiegowski, specjalnie wysłany przez Pekin. W zeszłą sobotę Joe Biden wydał rozkaz zestrzelenia balonu i szukania jego szczątków w oceanie.

Sonda
Byłeś kiedyś w Ameryce?
Express Biedrzyckiej - Jan Piekło: Biden widzi lepiej i rozsądniej niż europejscy przywódcy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany