WAKACJE 2020. GRECJA znowu płonie. Uwaga na POŻARY

2020-07-10 8:15 zw
Pożar, ogień, płomienie, płomień
Autor: Flickr/Liz West

Uwaga Polacy wypoczywający w Grecji podczas wakacji 2020! W kraju tym właśnie rozpoczął się sezon na zabójcze pożary lasów. Ogień pojawił się niebezpiecznie blisko Aten. Konieczna była ewakuacja 400 dzieci z obozu wakacyjnego na południu kraju. Czy powtórzy się piekło z 2018 roku? Wtedy pożary zabiły w Grecji 100 osób, w tym Polaków.

Czy podczas wakacji 2020 w Grecji znów rozpęta się piekło? Tego obawiają się tamtejsze władze. Zaczął się właśnie sezon na wielkie pożary lasów. Ogień zbliża się do Aten. Konieczna była ewakuacja 400 dzieci z obozu wakacyjnego pod Koryntem na południu kraju po tym, jak strażacy mieli problem z opanowaniem pożaru roznoszonego błyskawicznie przez silny wiatr.

Czy to dopiero początek dramatu? Oby tak się nie stało, jednak wszyscy pamiętamy tragedię sprzed zaledwie dwóch lat. Wtedy pożary lasów dotarły do położonej zaledwie 30 kilometrów od Aten miejscowości turystycznej Mati. Płomienie odcięły drogę ucieczki dziesiątkom ludzi. Setka osób zginęła płonąc żywcem w domach i samochodach. Wśród ofiar znalazło się wówczas dwoje Polaków.

Bezpieczne wakacje 2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze