Wakacje 2020. Wakacje w Grecji. Obowiązkowy test na koronawirusa!

2020-08-13 15:12 zw
Grecja
Autor: shutterstock

Uwaga turyści! Władze Grecji podczas wakacji 2020 wprowadzają nowe restrykcje związane z pandemią koronawirusa. W okresie wakacyjnym ilość zakażeń zwiększyła się. Wprowadzono dla turystów z niektórych krajów obowiązek testu na koronawirusa!

Wakacje 2020 przebiegają w cieniu pandemii koronawirusa. A chociaż w Grecji sytuacja nie jest szczególnie dramatyczna, to w ostatnim czasie liczba zakażeń dziennych zaczęła się jednak zwiększać. Choć nadal w porównaniu z niektórymi krajami jest mała, bo rekord wynosi zaledwie 262 zakażenia dziennie, to rząd zdecydował się na wprowadzenie nowych obostrzeń.

Jedna trzecia z nich dotyczy Aten i Salonik. Rząd Grecji podczas wakacji 2020 zdecydował o wprowadzeniu dla turystów z niektórych krajów obowiązku testu na koronawirusa! Już od dziś osoby przyjeżdżające do Grecji z Belgii, Hiszpanii, Holandii, Czech, Szwecji, Bułgarii, Rumunii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Malty będą musiały okazać negatywny wynik testu na Covid-19 wykonanego co najwyżej 72 godziny przed przyjazdem. Na razie nakaz nie dotyczy Polaków.

Jak spędzić wakacje w mieście w czasie pandemii?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze