"Władimir" trafiony rakietą z domowej roboty drona! "Zniszczony czołg za miliony"

2022-05-12 10:50
Zniszczyli czołg za 15 milionów dronem zrobionym w domu! Kolejna porazka Putina
Autor: Materiały prasowe Zniszczyli czołg za 15 milionów dronem zrobionym w domu! Kolejna porazka Putina

Ta wiadomość na pewno ucieszy nie tylko Ukraińców! Jak podała ukraińska jednostka wojskowa Aerorozvidka, udało się zniszczyć wart kilkanaście milionów złotych czołg T-90 "Władimir", a potem jeszcze jeden czołg także typu T-90. Rosjanie ponieśli milionowe straty, Ukraińcy użyli rakiet za około dwa tysiące złotych i własnej roboty dronów.

"Władimir" zaatakowany dronem i zniszczony! Taka wiadomość została niedawno podana przez ukraińską jednostkę wojskową Aerorozvidka, specjalizującą się właśnie w atakach z użyciem dronów. Nie chodzi tutaj jednak o Władimira Putina, a o czołg T-90 typu Władimir. był wart około 20 milionów złotych! Nagranie z zakończonego sukcesem ataku przeprowadzonego podczas wojny na Ukrainie pokazało się na profilu internetowym jednostki Aerorozvidka. Następnego dnia żołnierze donosili o kolejnym sukcesie. Znów udało się zniszczyć rosyjski czołg typu T-90, tym razem wart kilkanaście milionów złotych.

Wojna na Ukrainie. Straty Rosjan rosną

Rosjanie ponieśli milionowe straty, Ukraińcy użyli rakiet za około dwa tysiące złotych i własnej roboty dronów. To kolejny blamaż rosyjskiej armii i kolejna udana walka Ukraińców. Nie wiadomo dokładnie, gdzie zniszczono dwa drogie czołgi, ale działo się to na południowym froncie wojny na Ukrainie. Tymczasem sztab generalny armii ukraińskiej podał najnowszy bilans rosyjskich strat w wojnie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: On będzie następcą Putina?! 36-latek zrobił coś zdumiewającego

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin chce przenieść wojnę do innego kraju? Wywiad podaje jego nazwę

Rosjanie od początku wojny na Ukrainie stracili już 26350 żołnierzy, a także 1187 czołgów, 2856 pojazdów opancerzonych, 528 systemów artyleryjskich, 185 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 87 systemów obrony przeciwlotniczej, 199 samolotów, 160 śmigłowców, 1997 pojazdów bojowych i cystern, 12 jednostek pływających, 390 dronów i 94 pociski manewrujące.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Oto bohaterowie z Mariupola! Ranni obrońcy Azowstalu błagają o pomoc

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kolejna śmierć rosyjskiego oligarchy! "Leczył kaca jadem ropuchy u szamana"

Sonda
Czy Polska powinna zawiesić stosunki dyplomatyczne z Rosją?
Aleksander Kwaśniewski: Ta wojna będzie trwała lata
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE