Władze tego miasta podjęły decyzję. Kobiety mogą tam korzystać z basenów topless!

i

Autor: Shutterstock Władze tego miasta podjęły decyzję. Kobiety mogą tam korzystać z basenów topless!

To dobrze?

Władze tego miasta podjęły decyzję. Kobiety mogą się kąpać topless!

2023-03-10 12:29

W tym mieście już wkrótce kobiety, które sobie tego zażyczą, będą mogły na publicznych pływalniach kąpać się topless. Taką decyzję podjęły właśnie władze Berlina. Jak ujawnia BBC, stało się tak po tym, jak kobieta, która została wyrzucona z otwartego basenu za opalanie się topless, weszła z pływalnią na drogę sądową.

Jeśli lubicie opalać się i pluskać w basenie bez góry od stroju kąpielowego, to zdecydowanie Berlin jest miejscem, do którego warto pojechać. Jak informuje BBC, władze stolicy Niemiec wprowadziły właśnie rozporządzenie, zgodnie z którym w publicznych pływalniach można się pojawiać topless. To efekt sprawy sprzed kilku miesięcy. Pewna kobieta została wyrzucona z jednej z miejskich basenów za opalanie się półnago. Pływalnię opuściła, postanowiła jednak, że tak tego nie zostawi i podjęła kroki prawne. Inna zrobiła to samo po sytuacji, gdy w innej pływalni kazano się jej zakryć ręcznikiem.

Niemcy uwielbiają się rozbierać?

"Władze zgodziły się, że kobiety padły ofiarami dyskryminacji i stwierdziły, że wszyscy odwiedzający berlińskie baseny mają teraz prawo do chodzenia topless" - pisze BBC. Zaznacza przy tym, że Niemcy są na świecie znani z tego, że lubią epatować nagością. "Zagraniczni goście odwiedzający Niemcy są często zaskoczeni – a czasem wręcz zaniepokojeni – widokiem nagich Niemców baraszkujących w jeziorach, chrapiących w parkach lub pocących się w saunach" - czytamy. Teraz muszą się przygotować, że takie obrazki będą widywać jeszcze częściej. 

W berlińskich basenach topless. Jest decyzja

To nie jest pierwsza tego typu decyzja w Niemczech. Zeszłego lata Getynga w Dolnej Saksonii i Siegen w Nadrenii Północnej-Westfalii pozwoliły kobietom pływać topless. Firma zarządzająca basenami publicznymi w Berlinie podkreśla, że zmiana, jaką wprowadziły właśnie władze miasta, nie stoi w sprzeczności z regulaminem pływalni, który mówi, że strój kąpielowy musi zakrywać genitalia.  

Sonda
Czy chodzisz regularnie na basen?
Zajrzą pod wodę, kiedy się kąpiesz. Na basenie w Katowicach działa swimeye! Co to jest?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany