Wydarzenia na świecie - walka z terrorem. Bedą ZAMYKAĆ MECZETY we Francji? Nowy zamachowiec zatrzymany

2015-11-20 13:31

Władze Francji zapowiedziały, że będą zamykać meczety, w których radykalizowani są muzułmanie. Udało się schwytać terrorystę, który planował przeprowadzenie masakry w Szwecji. Demokraci poparli zaostrzenie programu o ruchu bezwizowym.

Merkel chce budować meczety

i

Autor: Archiwum serwisu W Niemczech muzułmanie stanowią obecnie 5 proc. ludności

Zamkną meczety? (Francja)

Meczet w Breście, gdzie naucza znany z radykalizmu imam, został przeszukany przez policję. Mundurowi wkroczyli też do domu Rachida Abou Houdeyfy. Władze Francji zapowiedziały, że będą zamykać meczety, w których radykalizowani są muzułmanie, a pomoże w tym wprowadzony we Francji stan wyjątkowy. Houdefya zasłynął twierdzeniem, że muzyka to narzędzie Szatana, a ci, którzy jej słuchają, zamienią się w świnie.

ZOBACZ TEŻ: Atak na hotel z Francuzami! Islamiści napadli na Radisson Blu w Mali i wzięli 170 zakładników

Mniej uchodźców (USA)

Republikanie chcą z większą ostrożnością przyjmować uchodźców z Syrii i Iraku. Projekt ustawy złożonej w Izbie Reprezentantów zakłada, że na pobyt takiego imigranta w USA każdorazowo potrzeba byłaby zgoda FBI, Agencji Bezpieczeństwa Narodowego i ministra ds. bezpieczeństwa krajowego. Autorzy projektu chcą też zaostrzenia programu o ruchu bezwizowym, co wczoraj poparła Partia Demokratyczna.

Majid złapany (Szwecja)

Udało się schwytać terrorystę, który planował przeprowadzenie masakry w Szwecji. Irakijczyk Mutar Muthann Majid (25 l.), należący do Państwa Islamskiego, był intensywnie poszukiwany przez SAPO, szwedzkie służby specjalne. Do Skandynawii przedostał się przez Niemcy. Został zatrzymany w ośrodku dla uchodźców.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki