Zakochał się w 800-letniej mumii. Śpi ze mną w sypialni, to moja duchowa dziewczyna

i

Autor: AFP PHOTO / PUNO TV / East News Zakochał się w 800-letniej mumii. "Śpi ze mną w sypialni, to moja duchowa dziewczyna"

Okazała się być... chłopakiem

Zakochał się w 800-letniej mumii. "Śpię z nią, to moja duchowa dziewczyna"

2023-03-02 13:20

Miłość jest ślepa? 26-letni Julio Cesar Bermejo z Peru został przyłapany na tym, że w torbie termicznej nosił... 800-letnią mumię. Mężczyzna twierdzi, że się zakochał i że to jego "duchowa dziewczyna". "Śpię z nią w sypialni" - mówił. Dał jej nawet imię Juanita. Okazało się jednak, że po pierwsze Juanita to w rzeczywistości Juan, a po drugie, że 26-latek ukradł mumię ze stanowiska archeologicznego.

26-latek pracował dotąd jako dostawca jedzenia, świat jednak usłyszał o nim po tym, jak peruwiańska policja przyłapała go... z 800-letnią mumią. Mężczyzna woził ją ze sobą w torbie termicznej, w której wcześniej rozwoził zamówienia z restauracji. Wpadł, gdy zabrał mumię na spotkanie z przyjaciółmi. Policji tłumaczył, że Juanita - bo tak ją nazwał - jest w jego rodzinie od 30 lat, a on dostał ją w prezencie od swojego taty. "Śpi ze mną w mojej sypialni. Tam jest moje łóżko, telewizor, a obok niego Juanita. To jest taka moja duchowa dziewczyna" - mówił lokalnym mediom, na które powołuje się "Daily Star". 

Peru. Ukradł 800-letnią mumię, bo się zakochał? Okazała się być mężczyzną

Julio Cesar Bermejo będzie się musiał rozstać z ukochaną, bo najprawdopodobniej ją ukradł. Był widziany, jak pije piwo w pobliżu jednego ze stanowisk archeologicznych w Puno. To stamtąd miał zabrać zmumifikowane szczątki. Mężczyzna został zatrzymany, zarzuca mu się między innymi, że ukradł mumię z zamiarem sprzedania jej. On temu zaprzecza.

800-letnia mumia w termicznej torbie. "To Juan"

26-latek będzie się musiał pogodzić z jeszcze jednym faktem. Badacze, którzy zaopiekowali się skradzioną mumią stwierdzili, że "Juanita był w rzeczywistości dorosłym mężczyzną, który zmarł w wieku około 45 lat, a wydarzyło się to około 800 lat temu. "To nie jest Juanita, to Juan" – kpił sobie ekspert z peruwiańskiego ministerstwa kultury.

Sonda
Byłaś/byłeś kiedyś w Peru?
Ukradł busa kolarzom. Szalony policyjny pościg pod Jelenią Górą
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany