Zaskakujący efekt szczepienia na Covid-19. Kobietom rosną piersi

2021-07-30 20:12
Cycki piersi
Autor: Shutterstock

Niespodziewany efekt po szczepieniu przeciw koronawirusowi, który wywołuje Covid-19? Coraz więcej kobiet po szczepieniu zgłasza się do lekarzy, gdyż twierdzą, że urosły im piersi. Szczególnie dotyczy to pań, które przyjęły Pfizera. - Na początku myślałam, że to żart, ale już tak nie uważam - napisała jedna z zaszczepionych kobiet, u której wystąpił nieoczekiwany "efekt Pfizera", czyli powiększonego biustu.

Szczepienia przeciw Covid-19 to od miesięcy światowy temat numer jeden. Wraz z podawaniem szczepionek pojawią się informacje o rzadkich, ale jednak występujących niepożądanych efektach. Na ogół to ból ramienia, gorsze samopoczucie czy osłabienie organizmu. Lekarze informują, że pojawiła się niemała grupa zaszczepionych kobiet zgłaszających z efektem... powiększonych piersi. W sieci pojawił się już termin "Pfizer boob job", co wolnym tłumaczeniu można odczytać jako "operacja piersi Pfizera". "Pfizer naprawdę sprawił, że moje piersi urosły" - napisała jedna z nich na Twitterze. Jak to możliwe?

ZOBACZ: Ola Szwed miesiąc temu urodziła córkę. Jak teraz wygląda? Będziecie w szoku

Kinga Zapadka, uczestniczka programu "40 kontra 20", szczerze o operacjach plastycznych | Gwiazdy bez maski

Kobiety zaniepokojone efektem poszczepiennym zgłaszają się z tym do lekarzy na badania mammograficzne. Specjaliście wyjaśniają, że powiększone piersi to nic innego jak zapalenie węzłów chłonnych - co jest rzadkim skutkiem ubocznym szczepień. - Jestem pewna, że dotknie to setki tysięcy kobiet - powiedziała w rozmowie z ABC7 Chicago dr Laura Esserman, dyrektor Centrum Opieki Piersiowej Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco.

"Kiedy ludzie otrzymują szczepionki w ramię, normalne jest, że węzły chłonne pod pachą po tej stronie ciała są aktywowane i puchną. To twoje ciało przygotowuje ochronną odpowiedź immunologiczną" - donosi The Conversation - portal publikujący komentarze naukowców.

Co ciekawe, powiększone węzły chłonne pojawiły się u pacjentek w Australii jedynie po podaniu Pfizera. Z kolei w USA podobny efekt uboczny zaobserwowano z udziałem Moderny, która jest dopiero zatwierdzana do użycia na Antypodach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE